Укр

Новини опозиційного блоку

Закон про люстрацію: корупції стало більше

27.10.16 1:22

Александр Пузанов фото

Влада відзвітувала по люстрації – вона виконана на 98%. Але при цьому промовчала про головне – що це дало людям і принесло країні. Про це лідер київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов написав у своїй колонці на сайті podrobnosti.ua.

«Насправді антиконституційний закон про люстрацію не очистив України від корупції, як обіцяла влада. Навпаки, протягом останніх двох років корупція лише зміцнювалася, а суспільство вже звикло до нескінченних корупційних скандалів у новій владі. Більш того, сама люстрація стала інструментом зведення рахунків і боротьбою з політичними опонентами», – підкреслив він.

«Цей закон був прийнятий людьми, загрузлими в корупції. Він тотально ігнорує міжнародні демократичні норми. Його не можна назвати ніяк інакше, окрім як юридичним непорозумінням. Однак він діє в Україні вже більше двох років», – заявив Олександр Пузанов.

Політик зазначив, що закон про люстрацію був розкритикований правозахисниками, юристами та експертами, як такий, що не відповідає європейським нормам і порушує права людини, а також Конституцію України. «Але головним критиком закону про люстрацію стала Венеціанська комісія, яка неодноразово вимагала від української влади внести в закон зміни. Європейці вважають неприпустимим колективне застосування люстрації, поширення її на виборні посади і використання люстрації для розправи над політичними опонентами», – написав він.

«ПАРЄ в своїй жовтневій резолюції також закликала українську владу розглянути рекомендації Венеціанської комісії і внести відповідні правки в закон про люстрацію. Весь світ, всі провідні демократичні європейські інститути кажуть нинішній владі, що закон про люстрацію необхідно змінювати. Але уряду наплювати, адже ще не всі неугодні звільнені, ще не всі гроші з бюджету вкрадені, ще не всі політичні цілі досягнуті», – підкреслив Пузанов.

На думку політика, прикриваючись боротьбою з корупцією і очищенням влади від старих чиновників, нинішня влада просто зачищає політичне поле від конкурентів, розставляючи всюди «своїх людей», які поняття не мають про те, як управляти державою.

«В результаті ми маємо біля штурвалу країни людей некомпетентних, випадкових (але при цьому корумпованих), які вміють руйнувати, але зовсім не здатні створювати. Саме це і стало причиною катастрофічного стану економіки, зубожіння людей і відсутності реформ, спрямованих на розвиток країни», – підкреслив лідер київських опозиціонерів.

«Людям потрібен не звіт по люстрації. Їм потрібно підвищення життєвого рівня, їм потрібно виконання владою законів, вони чекають, що країною будуть керувати компетентні менеджери, які повернуть мир і піднімуть економіку. Для виконання цих завдань закон про люстрацію – не допомога, а перешкода. І вона має бути усунуто», – резюмував Олександр Пузанов.