Укр

Новини опозиційного блоку

Закон про спецконфіскацію написаний для того, щоб легко і швидко відібрати бізнес у будь-кого, хто неугодний владі

07.11.16 4:26

закон о спецконфискации

Закон про спецконфіскацію, якщо його буде прийнято, стане універсальним інструментом переслідування політичних противників влади і масового переділу власності навіть аполітичних бізнесменів. Про це написав лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов у своїй статті The Confiscation Of Ukraine’s European Future для Eutoday.

«Україна вже пережила встановлення «монопольного права на владу», кадрові репресії у вигляді люстрації, коли всі, хто потенційно не лояльний до сьогоднішньої влади, на законодавчому рівні були позбавлені права претендувати на державну службу. Тепер над країною нависла загроза встановлення «монопольного права на бізнес». Влада дає зрозуміти, що єдиний шлях ведення бізнесу – це шлях політичної корупції. Гаманець або життя – або підтримуй владу, або чекай спецконфіскації. Хоча, з урахуванням правового беззаконня, що встановилося в Україні, спецконфіскація має всі шанси перетворитися на універсальний інструмент усунення бізнес-конкурентів навіть без політичного підтексту», – пише політик.

Олександр Пузанов зазначає, що електронні декларації чиновників продемонстрували величезні суми, які кожен топ-чиновник нинішньої влади зберігає не в українських банках на рахунках в національній валюті, а у себе вдома, готівкою, в доларах та євро. «Ні акцій, ні бізнесу, ні будь-якого іншого легального джерела доходів в деклараціях таких чиновників, як правило, не вказано – тільки багато готівки незрозумілого походження. Напевно, для повної легалізації корупційних доходів наших нинішніх чиновників ці гроші в найближчому майбутньому будуть вкладені у вигідні бізнеси. А вигідні бізнеси з’являться вже зовсім скоро – їх можна буде відібрати у незговірливих власників в рамках процедури «спецконфіскаціі», – вважає опозиціонер.

Він пояснює, що спеціальна конфіскація, яку хоче провести в Україні правлячий режим – це примусове безоплатне вилучення у власника (не тільки в українських резидентів) акцій, підприємств, нерухомості та іншого майна, по одному лише допущенню української прокуратури, що це корупційне майно. «Тільки подумайте: прокуратура не буде доводити вину власника майна або кого-небудь ще, не чекатиме обвинувального вироку суду в кримінальній справі. Їй достатньо лише припустити, що бізнес або майно придбано незаконно, та пійти до суду», – підкреслює Олександр Пузанов.

«Презумпція невинуватості взагалі не буде працювати – навпаки, за задумом української влади тут буде діяти презумпція провини, – попереджає політик. – Власник бізнесу буде повинен довести, що придбане ним, наприклад, 10 років тому підприємство не має відношення до якого-небудь колишнього чиновника, якого зараз запідозрили в корупції. А ще, довести, що бенефіціаром бізнесу є саме сам бізнесмен, а не хтось інший, кого підозрюють у кримінальній справі. І якщо аргументи такого бізнесмена здадуться непереконливими або недостатніми – бізнес відберуть без будь-якої компенсації. Достатньо лише припущення прокуратури, що цей бізнес пов’язаний з корупцією іншої особи».

Опозиціонер підкреслює, що інститут приватної власності в Україні ніколи не був добре захищений. Але зараз бізнесмени з величезною тривогою чекають спецконфіскації, справедливо побоюючись, що будуть відбирати не тільки і не стільки «гроші Януковича» (як це підносить влада), а будь-який вигідний бізнес, на який покладуть око нинішні чиновники.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає за справедливе і чесне правосуддя, заслужене покарання для корупціонерів і конфіскацію корупційних доходів на користь держави. Але закон про спецконфіскацію, що його продавлює українська влада не має нічого спільного з чесністю і справедливістю – закон написаний для того, щоб легко та швидко відібрати бізнес і майно будь-кого, хто неугодний владі. У чинному законодавстві України й так достатньо інструментів для повноцінного розслідування економічних і корупційних злочинів, притягнення винних до відповідальності та конфіскації вкраденого або незаконно нажитого майна за обвинувальним вироком кримінального суду», – підкреслив Олександр Пузанов.