Укр

Новини опозиційного блоку

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ВИМАГАЄ СКАСУВАТИ МОВНІ ОБМЕЖЕННЯ НА ТБ І РАДІО

08.11.16 1:01

заставка ОБ на фоне телекамер

Заява партії

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від парламенту скасувати закон про україномовні квоти на розмовне і музичне мовлення на телебаченні та радіо. Закон, що вступив в силу сьогодні, суперечить європейським зобов’язанням України, порушує права людини і несе загрозу розпалювання міжнаціональної ворожнечі в країні.

Замість того, щоб розвивати національну культуру на всіх мовах України, влада знову діє методом квот і заборон. Ця практика вже була випробувана в минулому і не сприяла створенню якісного продукту українською мовою. Навпаки, вона створювала непотрібну напругу в суспільстві.

Громадяни України відкинули політику квот і заборон, проголосувавши проти влади, яка їх встановлювала. Не випадково на останніх виборах жодна партія, що пройшла в парламент, не обіцяла виборцям вводити обмеження на ТБ і радіо. Всі обіцяли покращення життя людей.

Венеціанська комісія ще у 2012 році в своїх висновках щодо закону про мовну політику в Україні вітала відмову держави від втручання в мовну політику приватних теле- і радіокомпаній. Нав’язування ж парламентом обмежувальних норм телерадіокомпаніям, що не належить державі, входить в протиріччя з висновками Венеціанської комісії.

Примусові квоти і заборони – пряме порушення прав і свобод громадян, обмеження можливості їх вибору. Люди повинні мати право самі вибирати, що і якою мовою їм дивитися або слухати.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає скасувати всі обмеження для теле- і радіокомпаній, крім тих, які передбачені фінансовим законодавством і Кримінальним кодексом. Ми вважаємо, що Верховна Рада повинна перестати створювати напругу в суспільстві суперечливими гуманітарними ініціативами і, нарешті, зайнятися законами, які потрібні для відновлення економіки і реального підвищення рівня життя людей.