Укр

Новини опозиційного блоку

Заплатити 3400 гривень за тепло маючи пенсію 1200 гривень чесна людина не може

15.11.16 11:18

Представники влади, які підняли тарифи для населення, але при цьому не гарантували громадянам право на достатній рівень життя, повинні, нарешті, зрозуміти, що маючи пенсію 1200 гривень, заплатити за опалення 3400 гривень чесна людина просто не може. Про це сказав лідер київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов, коментуючи для ЗМІ перші квитанції з новими тарифами на тепло, які почали отримувати кияни.

«Нові платіжки ввергли людей в шок. За 57-метрову трикімнатну «чешку» в Києві жінці нарахували за опалення 1700 гривень за два тижні жовтня. Виходить, що за місяць вона змушена буде заплатити 3400 гривень тільки за тепло»,- зазначив Олександр Пузанов.

Він підкреслив, що субсидії зараз не покривають різницю між доходами громадян і рахунками в платіжках так, щоб людям залишалися гроші на життя. А після підвищення «мінімалки» стане тільки гірше, тому що субсидії стануть доступними набагато меншій кількості людей.

Політик заявив, що встановлюючи нинішні тарифи, уряд забув про декілька важливих принципів ціноутворення. «По-перше, тарифи повинні відповідати реальному рівню соціально-економічного розвитку країни та доходів населення. По-друге, як вимагає стаття 48-я Конституції України, держава повинна гарантувати людям право на достатній рівень життя, що включає достатнє харчування, одяг, житло», – сказав він.

Олександр Пузанов нагадав, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК подав позови до судів про скасування рішень влади про підвищення тарифів. «Ми судимося з владою через тарифи вже півтора року. Процеси тягнуться, суди розглядають справи в неспішному режимі, ніби це не дуже важливо. Мабуть, отримавши відповідні вказівки від влади, вони щосили відтягують прийняття рішень по суті», – розповів він.

За його словами, скасування нових тарифів повинно стати головним питанням в політичному та соціально-економічному порядку денному. «Все адекватні політичні сили зараз повинні думати не про рейтинги, а про те, як дотиснути владу та змусити її скасувати ці абсолютно неадекватні, антинародні тарифи», – вважає опозиціонер.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає переглянути всі останні підвищення тарифів і встановити їх на обґрунтованому рівні, з урахуванням діючої мінімальної пенсії та зарплати. «Крім того, ми вимагаємо ввести мораторій на нове зростання тарифів. Підвищувати тарифи до європейського рівня можна буде тільки після того, як до європейського рівня доростуть доходи наших громадян», – підсумував Олександр Пузанов.

Як повідомляли ЗМІ, кияни почали отримувати платіжки з новими тарифами на тепло. Жінці, яка проживає по вулиці Академіка Вернадського в Києві, за 57,5 кв.м. опалювальної площі (3-х кімнатна квартира, “чеський” проект) доведеться віддати тільки за два тижні жовтня 1709 гривень 61 копійку.