Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов пропонує міській владі направити додаткові доходи київського бюджету на допомогу малозабезпеченим киянам

30.11.16 12:59

«Поки міська влада бадьоро рапортує про профіцит бюджету в 7 млрд. грн., та хвалиться, скільки грошей вона «закатала в асфальт», багатьом киянам банально не вистачає на життя. Їм доводиться обирати між продуктами харчування й комуналкою. Природно, обирають продукти», – пише лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов на своїй сторінці в Facebook.

Він наводить дані комунальних підприємств, згідно з якими з початку 2016 року городяни заборгували за комунальні послуги 2 млрд. 155 млн грн. За електрику кияни повинні 283,1 млн грн, за тепло – 570,4 млн грн, за гарячу воду 306,5 млн грн, а за холодну воду – 995 млн грн.

«Але замість того, щоб допомогти городянам впоратися з ситуацією – затвердити київський прожитковий мінімум і встановити муніципальні надбавки до зарплат, про що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК говорить вже 1,5 року, – Київрада пише звернення до Верховної Ради та самовіддано піариться на проблемі», – зазначає політик.

Опозиціонер нагадує, що за три минулі роки, тільки за офіційною статистикою, споживчі ціни в Україні зросли вдвічі. В рази подорожчали продукти, ліки, в рази зросли тарифи на житлово-комунальні послуги. Люди змушені економити буквально на всьому – на послугах, одязі, предметах побуту й навіть вже на їжі. У порівнянні з 2013 роком українські сім’ї стали на третину менше купувати риби, на чверть – фруктів, стали обмежувати себе в м’ясі і олії. Він підкреслює, що життя в столиці є значно дорожчим, ніж, наприклад, в Івано-Франківську.

«У столиці можна прожити на ту пенсію або зарплату, якої достатньо в карпатському або бессарабському селі. Тому однаковий для всіх прожитковий мінімум, однакова для всіх мінімальна пенсія – це дурна зрівнялівка. Київ повинен доплачувати бюджетникам і пенсіонером, щоб люди зводили кінці з кінцями, – пояснює Олександр Пузанов. – Я вже багато раз пояснював, як профінансувати витрати на прожитковий мінімум з міського бюджету. Для цього не треба писати листи в парламент: «тато, надішліть грошей». Потрібно просто взяти і зробити».