Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Час тих, хто “ламає й руйнує” пройшов, пора розбирати завали та будувати»

01.12.16 1:25

«Озираючись на 25 років назад, в 1 грудня 1991 року, розумієш, що за чверть століття, що минуло після Всеукраїнського референдуму про незалежність, українське суспільство сильно змінилося. Посилився розкол, групи людей з умовно «прозахідними» та «прохідними» поглядами перестали розуміти один одного. Населення зубожіло, розвинена промисловість зруйнована, керівний режим дедалі більше стає схожим на тоталітарний. Головне: нашу країну при всьому бажанні зараз важко назвати незалежною, – пише на своїй сторінці в Facebook  лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

«І все ж, я впевнений, що в України є шанс. Цей шанс – у відмові від пошуку протекторів та проведенні прагматичної зовнішньої політики. Про це вже два роки говорить ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК. Для нас не побудують розвинену державу європейці, американці чи росіяни – вони будуть будувати її, виходячи з власних національних інтересів», – зазначає політик.

Він упевнений, що Україні можна та необхідно розраховувати тільки на себе, на свої ресурси, на власний потенціал, на українських управлінців. «Треба шукати своє місце в міжнародній системі розподілу праці. І не обмежувати майбутнє тільки “сільськогосподарської перспективою”, не погоджуватися на статус “сировинного придатка” або “постачальника дешевої робочої сили”, що нам намагаються нав’язати представники нинішньої влади та їхні протектори. Зовнішнє управління, яке фактично введено зараз в Україні – це шлях в нікуди. Гіркий досвід призначення іноземців на провідні позиції в українському уряді та підконтрольних державі підприємствах це підтверджує», – пише Олександр Пузанов.

«Нам пора навчитися жити за правилами сучасного жорстокого світу. Де у кожного свій національний інтерес, стратегія і тактика. Наша нинішня влада не може сформулювати ні першого, ні другого, ні третього. Вона розраховує, що за Україну це зроблять в Європі або США. Вони-то, звичайно, зроблять. Але це буде не український національний інтерес, а зведений американо-європейський. Пропоновані нам тактики та стратегії спрямовані саме на досягнення таких результатів, що відповідають цьому зведеному інтересу», – вважає опозиціонер.

Олександр Пузанов пише, що Україні необхідно вибудувати систему власних пріоритетів, серед яких нова індустріалізація, підтримка науки, створення сильної системи вищої освіти та відродження повноцінної системи професійно-технічної освіти.

«Загалом, настав час подивитися правді в очі, засукати рукава і працювати, вчитися, творити. Час тих, хто “ламає і руйнує” пройшов, пора розбирати завали та будувати», – резюмує політик.