Укр

Новини опозиційного блоку

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ЗВЕРНУВСЯ ДО МІЖНАРОДНИХ ПАРТНЕРІВ ЩОДО ЗАГРОЗИ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В УКРАЇНІ ТА РОЗПАЛЮВАННЯ ВОРОЖНЕЧІ МІЖ ГРОМАДЯНАМИ

13.12.16 10:17

zastavka OB parlament

Дане звернення міститься у відкритому листі фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Верховній Раді до іноземних дипломатичних представництв в Україні, міжнародних організацій та політичних партій. Автори листа звертають увагу міжнародних партнерів на факти утисків прав опозиції, розпалювання ворожнечі між громадянами України за територіальною і національною ознакою та нагнітання атмосфери нетерпимості, що стало результатом політики нинішньої влади, зокрема спікера парламенту А. Парубія.

Народні депутати констатують, що опозиція в Україні позбавлена будь-яких прав, повністю виведена з процесу прийняття рішень. «Закон України «Про опозицію» заблоковано; здійснення контрольних функцій унеможливлене – опозиція позбавлена керівних посад у парламентських комітетах та керівних органах парламенту; законодавчі ініціативи авторства опозиційних фракцій не розглядаються та відсікаються на старті; право парламентської опозиції на проведення Днів опозиції ігнорується», – мовиться у листі.

«Подібна ситуація стала можливою через свідому позицію нинішніх перших осіб держави, їх повне потурання цьому ганебному процесу. Насамперед, через особисту позицію та особливе світосприйняття Голови Верховної Ради України А. Парубія, який у своїй діяльності керується виключно інтересами вузької групи націоналістів у владі та власними політичними потребами», – підкреслюють опозиціонери.

У зверненні зазначається, що на догоду правлячій коаліції і заради прийняття визначених заздалегідь рішень А. Парубій на пленарних засіданнях Верховної Ради України постійно порушує вимоги Регламенту: ставить по декілька раз на голосування питання порядку денного; допускає повторний розгляд вже відхилених законопроектів; виносить на розгляд парламенту законопроекти щодо включення до порядку денного сесії без висновків профільних комітетів тощо.

Представники ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ також підкреслюють, що всупереч вимогам Регламенту Верховної Ради головуючий на пленарному засіданні А. Парубій не попереджає народних депутатів про неприпустимість виголошення образливих слів на адресу іншого народного депутата (у більшості випадків – представників опозиційних фракцій) та не припиняє виступи з подібними висловлюваннями.

Так, розгляд питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Новинського В.В. на ранковому пленарному засіданні Верховної Ради України від 08 грудня 2016 року, за цілковитої підтримки головуючого А. Парубія перетворився на дійство, яке немає нічого спільного з парламентаризмом. Образливі, і навіть нецензурні висловлювання на адресу опозиції звучали постійно, що засвідчується відповідною стенограмою: http://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/6380.html:

– «…з ними все зрозуміло, п’ята колона, вони були і будуть рупором Москви» ( Ю.Береза, фракція «Народний фронт»,10:59:48);

– «Якщо сьогодні нам не вистачить голосів зняти недоторканність з Новинського – це останній кілок в ідею Майдану. Тому що завтра ми не дамо голосів за жодного з тих, хто там фінансував “антимайдан”, хто причетний до вбивства Небесної Сотні і хто починав всю ту бурю на Донбасі. Ми це знаємо» (І. Гузь, фракція «Народний фронт», 11:23:13);

– «…вони тільки чекають, щоб прийти до влади – і здати нас Росії. Тому це голосування – це є лакмусовий папірець. Хто не проголосує “за” – це є зрадник» (В.Парасюк, позафракційний, 11:33:10).

Особливо «достойними» були слова, сказані представником фракції ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА” О. Барною про «…донецьких недороблених чи луганських вибл…ків…» (11:35:34).

Жодного із промовців спікер парламенту А.Парубій не зупинив і не позбавив слова. «Така поведінка є порушенням засад парламентаризму і елементарних правил поведінки у цивілізованому суспільстві», – зазначається у листі.

Також народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ звертають увагу міжнародної спільноти на цинічні та образливі висловлювання владних представників на адресу громадян України, розділяючи людей на «правильних» і «неправильних», при цьому розподіл часто іде за територіальною чи національною ознакою. Цю тенденцію свого часу також започатковано Головою Верховної Ради України А.Парубієм: 01 червня 2016 року при розгляді питання «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» він закликав не дослухатись до думки місцевого населення, яке було проти перейменування, бо на тих територіях живуть люди, заселені з різних куточків іншої держави… Тоді позиція і слова А. Парубія не отримали належної оцінки суспільства та міжнародної спільноти, хоча опозиція активно до цього закликала. А нещодавно Міністр культури України Є. Нищук вже у прямому ефірі розповів про «генетичну недостатність» населення Донбасу, Запоріжжя та Черкас, що є співзвучним із уже відомими з історії висловлюваннями про «чистоту раси».

«Порушення честі та гідності громадян України, які проживають на Сході та Півдні країни, є неприпустимим і ганебним методом і способом ведення політичної боротьби, до яких все частіше вдається влада», – зазначають автори листа.

«Рішуче протестуємо проти такого упередженого і глибоко образливого ставлення влади та її очільників до громадян України, реалізації владою політики протиставлення одних громадян іншим за національною ознакою та свідомого виокремлення територій, на яких живуть люди, що не можуть і не повинні впливати на процеси, що відбуваються в країні!

Розпалювання ворожнечі за національною та територіальною ознаками – пряме порушення Конституції України!

Враховуючи глибоко провокативну позицію А. Парубія як виразника інтересів окремої частини правлячої коаліції, повне ігнорування прав парламентських опозиційних політичних сил, вважаємо неможливим і таким, що суперечить інтересам України його подальше перебування на посаді Голови Верховної Ради України», – наголошують парламентарії.

Представники ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ висловлюють надію, що зазначене у цьому відкритому листі буде належним чином сприйняте міжнародними партнерами та отримає відповідну оцінку.