Укр

Новини опозиційного блоку

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ВИСТУПАЄ ПРОТИ РЕФЕРЕНДУМУ ПРО ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО НАТО

02.02.17 4:59

заставка Оппозиционного Блока

Заява партії

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає проти ініціативи П. Порошенка про проведення референдуму щодо вступу України в НАТО. Ми заявляємо, що в нинішніх умовах сама ідея референдуму провокативна для України і є шантажем наших міжнародних партнерів, в тому числі – країн НАТО. Всенародне голосування з питання приєднання України до військових союзів можливо тільки після відновлення миру в нашій країні.

Вступ до військових альянсів – питання, що вимагає максимального національного консенсусу. Зараз, в ситуації, коли суспільство розколоте через війну на Сході, подібні ініціативи загрожують поглибити цей розкол і загострити конфлікт. Також необхідно враховувати, що через війну значна частина громадян позбавлена ​​можливості голосувати, тому референдум буде нелегітимним і лише ускладнить проблеми реінтеграції Луганської та Донецької областей.

Ми вважаємо ідею референдуму піар-грою, спрямовану на те, щоб люди забули, що добре відомо влади – двері альянсу закриті. Крім того, розмови про референдум – це спроба відволікти людей від війни і провалів влади: жахливих рахунків за ЖКГ, зростаючих кожен день цін, хаосу на вулицях. Референдум по НАТО сьогодні – це дія на розкол суспільства, покликана відволікти людей від соціальної катастрофи.

Позиція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ однозначна: в нинішній ситуації референдум про вступ до НАТО неприпустимий. Будь-які відповідальні зовнішньополітичні рішення можливі тільки після встановлення миру на нашій землі, повного перезавантаження влади, повернення всіх українських територій і досягнення широкого національного консенсусу.