Укр

Новини опозиційного блоку

ОЛЕКСАНДР ПУЗАНОВ: «ПОКИ ВЛАДА НЕ ПЕРЕГЛЯНЕ ТАРИФИ, БОРГИ СПОЖИВАЧІВ БУДУТЬ РОСТИ»

03.04.17 1:45

Александр Пузанов фото

«Тарифи є непосильними для більшості людей, тому вони і не платять. Поки влада не перегляне комунальні тарифи, борги споживачів будуть рости», – заявив лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов, коментуючи для ЗМІ збільшення боргів киян за тепло й гарячу воду.

За повідомленням «Київенерго», борги жителів столиці за тепло й гарячу воду станом на 1 березня перевищили 2,37 млрд грн. Заборгованість за опалення з початку року зросла на 359, 8 млн грн – майже до 2 млрд грн, а за гарячу воду – на 60 млн грн до 422,4 млн грн. У перерахунку на одного жителя, найбільші борги за опалення та постачання гарячої води у мешканців Печерського району – 3,6 тис. грн.

«Влада підняла тарифи, але не гарантувала українцям рівня доходів, достатнього для їхньої оплати. Субсидії отримують вже 42% домогосподарств – тобто майже половина українських сімей занадто бідна, щоб дозволити собі жити в своїх квартирах», – зазначив політик.

Олександр Пузанов нагадав, що приблизно 60% населення України живе за межею бідності – має дохід менше як $5 на день: «Стандарт ООН – $ 5 на день – це 4050 грн. в місяць. Навіть підвищена мінімальна зарплата в 3200 грн, все одно нижче за рівень бідності. Пенсії по 1200-1500 грн взагалі знаходяться за межею добра та зла. Але в опалювальний сезон кияни отримували платіжки, в яких можна було побачити 2000-3000 грн за опалення. Зрозуміло, що сплатити стільки за тепло, з такими доходами неможливо ».

Опозиціонер наголосив, що подібна тарифна політика влади призведе тільки до нарощування взаємних боргів та кризи неплатежів, подібної до тої, що її Україна з таким трудом подолала в 90-і роки.

Олександр Пузанов розповів, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК подав позови до судів про скасування рішень влади про підвищення тарифів. «Ми судимося з владою через тарифи вже два роки. Процеси тягнуться, судові засідання відкладаються та переносяться, як ніби це не дуже важливо. Мабуть, отримавши відповідні вказівки від влади, суди всіляко відтягують прийняття рішень по суті», – підкреслив Олександр Пузанов.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає переглянути всі останні підвищення тарифів і встановити їх на обґрунтованому рівні, з урахуванням чинної мінімальної пенсії та зарплати. «Крім того, ми вимагаємо ввести мораторій на нове зростання тарифів. Підвищувати тарифи до європейського рівня можна буде тільки після того, як до європейського рівня доростуть доходи наших громадян», – підсумував Олександр Пузанов.