Укр

Новини опозиційного блоку

ІГОР ПАЛАМАР: МИ КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ТОГО, ЩОБ ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОН ДИХАВ ШКІДЛИВИМИ ВИКИДАМИ СМІТТЄСПАЛЮВАЛЬНОГО ЗАВОДУ

19.04.17 3:11

Голова Територіальної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Деснянському районі Києва Ігор Паламар, активісти та жителі району обурені наміром міської влади побудувати на Троєщині сміттєспалювальний завод.

«Якщо на Троєщині побудують сміттєспалювальний завод, по вулицях нашого району поїдуть сміттєвози з усього Києва, й не тільки з нього. Вітер буде розносити відходи, що вони вивалилися з них, на газони, на дитячі майданчики, під вікна будинків. Ми категорично проти того, щоб наш затишний спальний район перетворювався по всеукраїнський смітник!», – заявив Ігор Паламар

Опозиціонер наголосив, що будівництво сміттєспалювального заводу завдасть величезної шкоди екології Деснянського району. «Масштабне спалювання побутових відходів, які не пройшли стадію сортування, абсолютно неприпустимо в густонаселеному районі. У нас, на Лівому березі, і без того складна екологічна ситуація: димлять і застарілий сміттєспалювальний завод «Енергія», і фанерний завод «Фанплит». Ще одне джерело шкідливих викидів нам абсолютно не потрібно!», – впевнений політик.

Проти будівництва сміттєспалювального заводу виступають і самі жителі Деснянського району. Петиція, що створена на сайті петицій Київської міськради, набрала 10150 голосів. «Нехай розглядають будівництво поза Києвом», – сказано в її тексті.

Але, попри необхідну кількість підписів, влада ігнорує волю городян – відповіддю на петицію жителям Деснянського району стала відписка з обіцянкою «створити робочу групу».

«Очевидно, що міська влада зацікавлена в будівництві заводу: завод «Енергія» переробляє лише 20% столичного сміття, сміттєвий полігон в Підгірцях переповнений, його планують поступово закрити. Але ми проти того, щоб Деснянський район дихав шкідливими викидами сміттєспалювального заводу. Нехай виносять цей об’єкт за межі міста», – заявив Ігор Паламар.

Опозиціонер нагадав, що хоча міська влада називає майбутній завод на Троєщині, «сміттєпереробним», він навряд чи таким буде, оскільки в Україні практично немає роздільного збору сміття. Це призводить до того, що знищуються як цінні побутові відходи, придатні для переробки – скло, папір, полімери, так і небезпечні відходи, які повинні сортуватися ще в будинках, а потім здаватися на утилізацію – батарейки, ртутьсодержащие лампи тощо.

«Поки механізм сортування сміття населенням не відпрацьований, спалювання відходів тільки збільшить рівень забруднення повітря і створить небезпеку для жителів району. Якщо наша влада заявляє, що рухається в Європу, нехай дотримується європейських норм поводження з відходами: сортування; переробка і повторне використання того, що може бути перероблено і повторно використано; спалювання залишку, який не містить небезпечних відходів. З урахуванням європейських норм такий об’єкт Києву, безперечно, потрібен. Але навіть він повинен знаходитися за межами міста і не створювати небезпеку для здоров’я людей», – підкреслив Ігор Паламар.