Укр

Новини опозиційного блоку

Київ приєднався до всеукраїнської акції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ «БОРЕМОСЯ РАЗОМ – РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!»

25.04.17 5:33

Столиця приєдналася до всеукраїнської мирної акції «Боремося разом – разом переможемо!». Біля більшості станцій метро з’явилися акційні намети. Опозиція збирає підписи на підтримку своїх вимог до влади забезпечити виконання соціально – економічних і культурних прав і свобод громадян. Основних вимог п’ять: припинити війну і повернути світ в Україні; забезпечити право говорити та слухати рідною мовою; припинити фальсифікацію історії; забезпечити людям гідне життя і роботу; зупинити репресії та наступ нацизму.

Уже 25 квітня, в перший день акції, в столиці вдалося зібрати понад 1000 підписів. Кияни зупинялися біля наметів агітаторів і охоче ставили підписи під вимогами опозиції.

«Люди втомилися від війни, втомилися від того, що замість вирішення соціальних проблем, влада займається «зміною табличок»- перейменовує вулиці та навіть міста, не питаючи думки жителів. Ми вимагаємо: забезпечити людям гідне життя, зупинити радикалів, перестати нав’язувати громадянам, якою мовою говорити й до якої церкви ходити. Ставлячи свої підписи під вимогами ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, кияни заявляють про своє бажання гідно жити в мирній Україні», – заявив лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

Політик нагадав, що право на гідний рівень життя є одним з основоположних принципів і має гарантуватися державою. Стаття 48 Конституції України гарантує громадянам «право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг і пиття». У статті 22 «Декларації прав людини» записано право кожного на соціальне забезпечення.

«Існує безліч інших українських і міжнародних правових актів, де написано про забезпечення громадянам гідного рівня життя. Однак, нинішня влада їх не виконує. Розрекламоване підвищення мінімальних пенсій і зарплат виявилося «пшиком» – інфляція «з’їла» підвищення, і життя громадян ніяк не покращилось», – підкреслив опозиціонер.

Київський ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК судиться з Кабміном за встановлення економічно обґрунтованого прожиткового мінімуму з липня 2015 року. Однак справа вже 1,5 роки знаходиться в письмовому провадженні, а рішення до сих пір немає.

«Акція зі збору підписів покаже влади, що наші вимоги підтримуються людьми, що їх не варто ігнорувати. Всі зібрані підписи будуть включені до загальнопартійної петиції та передані владі, щоб показати, як багато громадян хочуть жити в кращій Україні», – пояснив Олександр Пузанов.

В цілому по всій Україні в рамках акції планується зібрати близько мільйона підписів.

Фото події