Укр

Новини опозиційного блоку

ВСІ ПІЛЬГИ «ЧОРНОБИЛЬЦЯМ», ВІДІБРАНІ В 2014-16 РОКАХ, ПОТРІБНО ПОВЕРНУТИ

26.04.17 1:41

Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

31-я річниця катастрофи на Чорнобильській атомній станції – це нагадування про те, як злочинні дії держави призводять до трагедії десятків мільйонів людей. Завдяки героїзму сотень тисяч ліквідаторів найгіршому вдалося запобігти. Висловлюючи вдячність героям, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає повернути людям, постраждалим від аварії на ЧАЕС, всі пільги, відібрані в 2014-16 роках.

У лютому-березні нинішнього року парламент на вимогу ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ проголосував за ряд законів, що передбачають повернення соціальної допомоги «чорнобильцям». Ми будемо робити все, щоб пільги наших громадян, постраждалих від катастрофи 26 квітня 1986 року, були відновлені в повному обсязі.

Політика нинішньої влади згубна для країни. Вона проводить енергетичну політику “випаленої землі”. Передова атомна галузь сьогодні фінансується за залишковим принципом. Влада відмовляється від інвестицій в технологічну модернізацію атомних станцій. Практично зведено до нуля фінансування наукових і інженерно-конструкторських розробок в цій галузі. Україна ризикує втратити статус держави, що володіє одними з найперспективніших атомних технологій.

Старіння і відтік кваліфікованих кадрів, знос обладнання, нав’язані згори технічні експерименти загрожують новими збоями. Трагедія, що трапилася 31 рік тому, нинішню владу нічому не навчила. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає відновлення фінансування атомних станцій в повному обсязі. Не можна економити на їх безпеці і модернізації.

В Україні зберігаються масштабні ризики екологічних катастроф. Влада продовжує приймати найважливіші державні рішення без оглядки на їхні екологічні та соціальні наслідки. Через хижацьке використання природних багатств країни зони екологічного лиха можуть з’явитися на Закарпатті, в Рівненській, Волинській та Житомирській областях.

Особливу небезпеку несе триваюча війна в Донбасі. Зупинка підприємств і шахт через обстріли, блокади і експропріації створюють умови для катастрофи, що порівняна або навіть перевершує за масштабами Чорнобильську. За оцінками екологів, в разі продовження війни в Донбасі велика частина регіону може перетворитися в екологічну пустелю вже через 7-10 років.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від усіх сторін конфлікту в Донбасі вжити необхідних зусиль для досягнення миру. Потрібно виконати Мінські угоди і зобов’язання, взяті сторонами в Нормандському форматі. Тільки відновлення миру може запобігти перетворенню Донбасу в зону екологічного лиха.