Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Без свободи слова не буває демократії»

03.05.17 12:25

«Хотілося б сказати, що в Україні зі свободою слова все добре. Але, на жаль, це не так. І 102 місце з 180 країн у рейтингу свободи слова «Репортерів без кордонів» – ще одне тому підтвердження», – заявив лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

Опозиціонер зазначив, що зараз журналісти не можуть працювати вільно. Телеканали та радіостанції, які неугодні владі, ризикують залишитися без ліцензії – такі спроби неодноразово робилися щодо телеканалів «Інтер» і «112». «У будь-який момент можуть прийти радикали і з криками «Зрада!» влаштувати підпал, як це сталося з телеканалом «Інтер». Навіть найвідомішого журналіста можуть абсолютно безкарно вбити, як це сталося з Павлом Шереметом і Олесем Бузиною. Журналісти, які чесно виконують свою роботу nf намагаються показати в своїх матеріалах різні точки зору, в будь-який момент можуть поплатитися за це розголошенням своїх особистих даних», – пояснив політик.

На його думку, залякування незалежних ЗМІ призвело до появи такого ганебного явища, як самоцензура – журналісти бояться писати і говорити те, що думають, щоб не отримати ярлик «посібника агресора» або «зрадника».

Ще одним фактором несвободи стало падіння економіки, викликане невмілими діями влади. Рекламних грошей стає менше, незалежні засоби масової інформації закриваються, «йдуть в онлайн», змінюють власників – переходять під контроль наближених до влади.

«Можливість вільно висловлювати свою думку – одне з основоположних прав людини. Її гарантує Конституція і закони України, міжнародні угоди, підписані нашою країною. Без свободи слова не буває демократії», – заявив Олександр Пузанов.

Нагадаємо, Всесвітній день свободи преси відзначається 3 травня за ініціативи ООН і ЮНЕСКО. 3 травня 1991 року в столиці Намібії була підписана декларація, в якій містився заклик до держав усього світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.