Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Києву загрожує криза неплатежів і колапс енергетичної системи»

04.05.17 12:00

«В енергетиці почалася «ланцюгова реакція», викликана зростанням заборгованості: споживачі не платять «Київенерго» за тепло, тому що тарифи занадто високі, а вони не мають грошей; «Київенерго» не платить «Київгазу», тому що йому не заплатили споживачі; «Київгаз» відмикає котельні. В результаті споживачі залишаються без гарячої води, енергокомпанії – з непідйомними боргами, а держава радіє: за рівнем тарифів ми наблизилися до Європи», – так прокоментував лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов припинення постачання газу до 40 київських котелень.

Відімкнені котельні в міжопалювальний сезон постачають гарячу воду до 225 об’єктів, серед яких 189 житлових будинків, 11 дитячих садків та шкіл, 2 лікувальні установи, 23 відомчих заклади в Подільському, Деснянському, Дарницькому, Солом’янському, Шевченківському, Оболонському, Голосіївському, Святошинському та Печерському районах столиці

На думку Олександра Пузанова, наслідки такої ситуації можуть бути дуже серйозними. «Влада підняла тарифи, але не гарантувала українцям рівень доходів, достатній для їхньої оплати. Субсидії отримують 42% домогосподарств – майже половина українських сімей занадто бідна, щоб дозволити собі жити в своїх квартирах», – зазначив політик.

Але і держава практично не має грошей: за перші 3 місяці 2017 роки вже витрачено 80% коштів, виділених урядом на цей рік на ЖК-субсидії. Вже витрачено майже 38 млрд грн, фактично в бюджеті залишилися гроші тільки на один місяць опалювального сезону.

«У держави гроші на субсидії майже закінчилися, у споживачі коштів на оплату комунальних послуг за грабіжницькими тарифами не мають і не будуть мати. Києву загрожує криза неплатежів і колапс енергетичної системи», – вважає опозиціонер.

За даними ПАТ «Київенерго», заборгованість столичних споживачів теплової енергії з початку 2017 року зросла на 1,1 млрд грн, і на 1 березня становила 4,9 млрд грн. Найбільшими боржниками є населення та житлово-експлуатаційні організації. Їхні борги за опалення та гарячу воду склали 2,37 млрд і 931,3 млн грн відповідно. Організації, що фінансуються з держбюджету заборгували 265,1 млн грн, а борг держбюджету з компенсації пільг та субсидій досяг 878, 4 млн грн. Сумарні борги населення за опалення і гарячу воду склали 2,37 млрд грн. Заборгованість киян за опалення виросла з початку року на 359, 8 млн грн, до майже 2 млрд грн, а борг за гарячу воду – на 60 млн грн, до 422,4 млн грн.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК, нагадав Олександр Пузанов, подав позови до судів про скасування рішень влади про підвищення тарифів. «Ми судимося з владою через тарифи вже два роки. Процеси тягнуться, судові засідання відкладаються та переносяться, ніби це не дуже важливо. Мабуть, отримавши відповідні вказівки від влади, суди щосили відтягують прийняття рішень по суті», – підкреслив політик.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає переглянути всі останні підвищення тарифів і встановити їх на обґрунтованому рівні, з урахуванням чинної мінімальної пенсії та зарплати. «Крім того, ми вимагаємо ввести мораторій на нове зростання тарифів. Підвищувати тарифи до європейського рівня можна буде тільки після того, як до європейського рівня доростуть доходи наших громадян», – підсумував Олександр Пузанов.