Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: «Українці повинні самі вибирати назви своїх міст і вулиць»

05.05.17 1:21

«Під гаслами боротьби з комуністичною спадщиною влада змінює назви вулиць, сіл та міст, всупереч думці людей, що там мешкають», – пише у своїй колонці для «Українських новин»  лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

Він зазначає, що ситуація з перейменуванням доходить до абсурду: то в столиці одним махом перейменовують 79 вулиць, бульварів і площ, попри труднощі, які це створить для навігації містом, то з’являється новина про перейменування Куренівсько-Либідській лінії київського метро на Оболонско- Теремківську, що взагалі незрозуміло як може бути пов’язано з декомунізацією.

«Якраз перед Днем Перемоги київська міська влада забажала перейменувати проспект Перемоги. На початку року вона спробувала відмовитися від бульвару Дружби Народів. Вочевидь, владі не потрібні ні Перемога, ні дружба народів, їй потрібні війна, страх і взаємна ненависть. Перемога над фашизмом – була, є, і буде Великою. Ніякі «декоммунізаційні» потуги ніколи не зможуть зменшити її значення. Ідея перейменувати проспект Перемоги – всього лише одна з таких потуг», – пише опозиціонер.

Політик вважає, що це не має нічого спільного з подоланням тоталітарної спадщини та розвитком демократії. «Не тільки киянам, але і всім українцям влада намагається нав’язати інші цінності: замість миру та злагоди насаджують ультраправі ідеї війни та роз’єднаності. Політика декомунізації стала відправною точкою для насадження в Україні націоналістичних ідей», – пише опозиціонер. Серед основних ознак цього він перераховує насильницьку етнокультурну уніфікацію, приниження гідності мільйонів українських громадян, фальсифікацію історії, придушення прав національних громад, переслідування політичних опонентів, заборона на інакомислення та гоніння на непідконтрольні ЗМІ.

«Упевнений, наступні вибори стануть неминучим кінцем цього політичного мракобісся. Україна життєво необхідні необхідний мир, злагода та об’єднання людей. Громадяни країни повинні отримати право самостійно вибирати на місцевих референдумах назви для своїх міст і вулиць, на яких живуть, вирішувати, які пам’ятники їм встановлювати або зберігати. Так робиться в Європі», – пише опозиціонер. Він навів дані, що в минулому році в Швейцарії пройшло понад 600 референдумів, в Швеції – 74.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає за те, щоб і в Україні, нарешті, з’явилася справжня демократія. Ми за єдину країну, в якій ніхто не буде обмежувати права іншого говорити тією мовою, якою хочеться. Ми за таку країну, де будуть розширені повноваження місцевих рад, де люди зможуть об’єднатися навколо ідеї миру та злагоди, а не конфлікту та війни. Ми за єдину, мирну, розвинену, успішну Україну, на яку заслуговують мільйони українців», -пише Олександр Пузанов.