Укр

Новини опозиційного блоку

ВІД БЕЗВІЗОВОГО РЕЖИМУ З ЄВРОСОЮЗОМ – ДО ЖИТТЯ ПО-ЄВРОПЕЙСЬКИ

11.05.17 3:07

Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вітає рішення Ради ЄС, яке затвердило безвізовий режим для України. Воно є кроком Євросоюзу назустріч нашій країні. І одночасно – авансом, нашим зобов’язанням зробити Україну по-справжньому європейською державою.

Європейський Союз прийняв це рішення для громадян нашої країни, а не для нинішньої влади, яка намагається оголосити надання Україні безвізового режиму своїм досягненням. Її «досягнення» – це нехтування базовими європейськими цінностями: боротьба зі свободою слова і згортання демократії, підпали офісів опозиції і телеканалів, напади на тих, хто святкує 9 травня.

Реальний внесок нинішньої влади в сьогоднішнє рішення Ради ЄС мінімальний. План дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом був наданий Україні в кінці 2010 року, і жоден з сьогоднішніх «державних діячів» стосунку до цього не мав. Станом на 1 жовтня 2013 року цей план вже був виконаний на 85%, що визнають наші європейські партнери.

Безпосередню участь у виконанні плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС брали багато політиків з ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. За їх участі були розроблені і ухвалені близько ста законів і підзаконних актів, затвердження яких було умовою цього плану.

До слова, багато політиків з нинішньої влади, будучи в ті роки в опозиції, робили все, щоб не допустити скасування віз для українців. Вони ставили вузькополітичні інтереси вище інтересів країни та її народу, зриваючи надання безвізового режиму Україні в 2012-13 роках.

Хоча саме в ті роки скасування віз до країн Євросоюзу було більш актуальним для наших громадян. При курсі 8 гривень за долар доходи багатьох українців дозволяли їм подорожувати за кордон. Починаючи з 2014 року, нинішня влада зробила все, щоб поїздки до країн ЄС стали для українців, майже 60% яких живуть за межею бідності, нездійсненною мрією.

Святкування Дня Перемоги показало, що час нинішньої влади минає. Вже скоро ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК поверне українцям можливість бути людьми, які їздять до країн Євросоюзу для туризму, а не в пошуках роботи. Ми зробимо Україну країною, де європейськими будуть не ціни, а зарплати.