Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Рішення про заборону російських соцмереж і поштових сервісів не є обов’язковим для виконання приватними компаніями та має всі шанси на скасування в суді

22.05.17 2:00

Александр Пузанов фото

«Рішення РНБОУ є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади, але ніде не сказано про їх обов’язковість для приватних компаній», – заявив лідер київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов, коментуючи наслідки оприлюдненого 16 травня Указу Президента про введення в силу рішень Ради національної безпеки та оборони України щодо санкцій стосовно юридичних та фізичних осіб, які мали відношення до анексії Криму та ситуації на Сході України.

Хоча в новому списку санкцій 1228 фізичних (громадяни України, Росії та ряду інших країн, які незаконно відвідували Крим і ОРДЛО) та 468 юридичних осіб, увагу громадськості в першу чергу привернула заборона популярних соціальних мереж «вКонтакте» та «Однокласники», а також поштово-пошукових систем з груп «Mail.Ru» та Яндекс. Трохи пізніше схвилювалась і бухгалтерська спільнота, оскільки виявила в «чорному списку» розробників 1С-бухгалтерії.

Олександр Пузанов зазначив, що рішення РНБОУ порушує принципи, які встановлені Конституцією та законами України, а тому має всі шанси на скасування за рішенням суду.

«Конституція України містить перелік статей, які присвячено правам, свободам і обов’язкам людини та громадянина. Наприклад, стаття 15 прямо забороняє цензуру, стаття 34 гарантує кожному право на свободу думки й слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб, на свій розсуд. Рішення РНБОУ прямо обмежує ці права, гарантовані Конституцією, а тому – незаконно », – пояснив політик.

Він також висловив сумнів у обов’язковості виконання рішення РНБОУ приватними суб’єктами господарювання. Частина 4 статті 10 Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони» визначає, що рішення РНБОУ вводяться в дію указами Президента України та є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади. «Ніде не сказано, що рішення РНБОУ є обов’язковими для виконання приватними компаніями», – підкреслив Олександр Пузанов.

Політик вважає, що «маленька перемога» в гібридно-інформаційній війні, не може порівнятися за вагомістю з тими репутаційними втратами, які понесла Україна від обмежень свободи слова та погіршення умов ведення бізнесу.

«Практично всі європейські й правозахисні організації розкритикували рішення української влади. Федеральний Уряд Німеччини, Генеральний секретар Ради Європи, Державний департамент США, «Репортери без кордонів», Human Right Watch – всі були практично одностайні: це істотне обмеження свободи слова, повага та дотримання якої – незаперечна загальносвітова ознака демократії та невіднятна базова цінність людини й громадянина. Це рішення є черговим підтвердженням непрофесіоналізму нинішньої влади, та її прихильності до курсу на закручування гайок і згортання громадянських свобод», – заявив Олександр Пузанов.