Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Чинна влада має універсальний рецепт вирішення всіх проблем: залізти глибше до кишені кожного українця

25.05.17 12:58

Лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов прокоментував намір міської влади підняти вартість проїзду в громадському транспорті.

«Схоже, чинна влада має універсальний рецепт вирішення всіх проблем: залізти глибше до кишені кожного українця. Держбюджет не може компенсувати енергокомпаніям повну вартість газу? Піднімемо тарифи! Київський метрополітен заборгував майже 1,98 млрд грн і бездарно програв всі суди по боргу? Піднімемо вартість проїзду!», – написав опозиційний політик на своїй сторінці в Facebook   .

В кінці квітня Вищий господарський суд України за касаційною скаргою КП «Київський метрополітен» зобов’язав стягнути з комунального підприємства 1 млрд 924 млн гривень на користь ТОВ “Укррослізинг” за поставлені 100 вагонів метро.

24 травня Київська міська державна адміністрація заявила про намір з 15 липня збільшити вартість проїзду в комунальному транспорті до 5 гривень в метрополітені та до 4 гривень в наземному комунальному транспорті. Обґрунтовуючи таке рішення, міські чиновники послалися на зростання вартості електроенергії майже в 4,6 раза, на підвищення мінімальної заробітної плати в 2,6 раза, а також на збільшення вартості пального, води і запчастин.

«Це очевидне визнання владою власної некомпетентності», – пише політик. Він зазначає, що тарифи підняла чинна влада, причому зробила це незаконно, без дотримання юридичних процедур і без урахування економічних наслідків. Мінімальні зарплати також піднімала чинна влада, не провівши при цьому необхідні економічні реформи, не створивши умови для стимулювання бізнесу та зменшення податкового тиску на підприємства. Політик наголошує, що всі наслідки таких рішень влади доводиться нести громадянам і бізнесу: віддавати майже всі свої «збільшені» зарплати за комунальні послуги, звільняти людей, тому що підприємство не в змозі платити податки зі збільшених мінімальних зарплат.

«Влада, на цей раз міська, знову залазить до кишень громадян. Куди підуть гроші? Невідомо. Пасажиропотік Київського метрополітену – приблизно 1,3 млн осіб на добу, за повідомленням прес-служби метро. Множимо на 365 днів в році й отримуємо додаткові 470-475 млн грн, що їх за рік надасть підвищення вартості проїзду на 1 гривню, а за півроку – приблизно 235 млн грн. Це рівно в 2 рази більше суми, яку озвучило керівництво метрополітену, кажучи про додатковий дохід від підвищення вартості проїзду. Ось така математика. Ця влада явно не справляється. Її необхідно поміняти, і як можна швидше», – впевнений Олександр Пузанов.