Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Маленьких українців необхідно захищати від дорослих при владі

01.06.17 3:20

День захисту дітей в Україні перетворився на нагадування про те, що маленьких українців необхідно захищати від дорослих при владі. Ці дорослі охоче витрачають гроші на війну, але скорочують кількість шкіл, не фінансують закупівлю вакцин і намагаються зменшити кількість лікарень, – вважає лідер київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

На думку політика, держава всіляко демонструє українцям, що нові громадяни йому не потрібні. Опозиціонер нагадує: номінальна одноразова допомога при народженні 2-го, 3-го і кожну наступну дитину в 2014 році була знижена в 1,5-3 рази. Інфляція і девальвація «з’їли» реальну купівельну спроможність грошей, тому в доларовому вираженні допомога на 1-шу дитину зменшилася на 60%, на 2-гу – на 80%, на 3-ю та кожну наступну дитину – на 90% (з $ 15 500 до $ 1500). Щомісячні виплати на дитину (860 грн) у 2013 році дорівнювали $108 а в 2017 році це лише близько $33.

«В уряді, схоже, не знають про те, що в сім’ях з невисоким рівнем достатку теж народжуються діти. Що бувають самотні матері. Що купити памперси, дитяче харчування та одяг навіть на київську зарплату непросто. Що щомісячні виплати від держави в розмірі 860 гривень не дозволяють покрити витрати навіть на підгузки та харчування «Малятко» – батьки витратять мінімум у 2 рази більше. Що діти, не дай Бог, можуть захворіти…», – пояснює політик.

Олександр Пузанов додав, що небажання української влади думати та піклуватися про своїх найменших громадян не забарилося позначитися на рівні народжуваності. «Якщо подивитися на графік народжуваності, буде видно дуже чітку закономірність: після підвищення виплат на дітей, народжуваність зросла, а після зменшення виплат, дітей стало народжуватися менше. Зараз цифра просто катастрофічна: в 2016 році в Україні народилося всього 397 тисяч дітей, майже на 69 тисяч менше, ніж у 2014 році. За рівнем народжуваності ми повернулися на рівень початку двохтисячних років. Чи не час цієї влади задуматися про державні пріоритети?» – зазначає Олександр Пузанов.