Укр

Новини опозиційного блоку

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ВИМАГАЄ ВІД УРЯДУ СПИСАТИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ МІСТ І ВИПЛАТИТИ ЇМ СУБВЕНЦІЇ

21.06.17 10:10

Заява партії

Вимога Держказначейства до міст погасити заборгованість за попередні роки в розмірі 9 мільярдів гривень – це пограбування регіонів. Центральна влада сама заборгувала місцевим бюджетам десятки мільярдів. Виконання цієї вимоги призведе до того, що у регіонів не буде грошей на соціальні потреби. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від уряду списати заборгованість міських бюджетів перед Держказначейством і відновити повноцінну виплату субвенцій регіонам.

Цинічно вимагати мільярди від міст, коли за останні три роки центральна влада скинула на місцеві бюджети левову частку соціальних витрат. Утримання шкіл і позашкільних установ, профтехучилищ та лікарень, будинків культури і бібліотек, спортивних та музичних шкіл – все це переклали на плечі міської влади.

Додатково передані і не профінансовані повноваження місцевих бюджетів в 2015 р. оцінювалися в 34 млрд гривень, в 2016 р. вони вже виросли до 52,7 млрд, а в 2017 р. – майже до 70 млрд. Зокрема, в 2016 році медична субвенція була профінансована на 60-70% від реальних потреб. А недофінансування з держбюджету субвенції по пільгах та субсидіях вже в 2017 році, за підрахунками Мінсоцполітики, до травня склало 35 млрд гривень.

Центральна влада перекладає на регіони всі свої обов’язки, але при цьому скорочує надійні джерела доходів. У 2015 році в центральний бюджет була забрана частина єдиного податку та ПДФО, які були основою наповнення місцевих бюджетів.

Вимога державної влади негайно повернути борги з боку місцевої влади – це інструмент політичного тиску на місцеву владу. Крім того, це перший сигнал про проблеми в виконанні держбюджету.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає за реальну децентралізацію, коли широкі повноваження місцевої влади будуть забезпечені надійними джерелами доходів.

Ми виступаємо за внесення змін до Бюджетного кодексу і повернення місцевим бюджетам повного обсягу єдиного податку та ПДФО, а також передачі частини податку на прибуток.

Ми вимагаємо, щоб держава повністю профінансувала свої зобов’язання перед місцевими бюджетами і припинила практику шантажу місцевої влади. Треба допомогти регіонам стати сильними, а не грабувати їх.