Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Влада у нас не для того, щоб думати, як зробити краще та правильніше

22.06.17 5:26

Александр Пузанов фото

«Чинна влада користується універсальним способом вирішення всіх проблем – підвищує тарифи. Цей метод її ще жодного разу не підводив. Головна зручність в тому, що підвищивши тарифи на щось одне, треба відразу підіймати на інше, третє, п’яте… А як інакше? Адже витрати зросли… », – так прокоментував лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов майбутнє підвищення тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій для киян.

З 1 липня київська міська влада підвищує квартплату в два рази: якщо зараз середній тариф на утримання будинків та прибудинкової території складає 3,14 грн, то з липня сягне – 6,43 грн. За квартиру в 60 кв м за новим тарифом доведеться платити 386 грн. Взимку, з урахуванням опалення, це збільшить вартість «комуналки» до 3-4 тис грн.

Опозиціонер поставив під сумнів економічну обґрунтованість підвищення, ефективність використання коштів, одержуваних ЖЕКами, та загальну адекватність системи розрахунку квартплати, що залишилася ще з радянських часів. Він навів простий приклад: у багатоквартирному будинку на одному поверсі поруч знаходяться дві квартири, трикімнатна з площею 80 кв м та однокімнатна з площею 40 кв м. У трикімнатній живе самотня бабуся, а в однокімнатній – сімейство з трьох осіб. Одна мешканка трикімнатної в три рази рідше, ніж її сусіди з однокімнатної, користується ліфтом і ходить сходовим майданчиком, вона також «виробляє» в три рази менше сміття. Однак платить рівно в два рази більшу квартплату, яка залежить від площі квартири. «Так, і для чистоти картини ще додамо, що одиничка здається. Прописаний в ній тільки один господар, а сім’я з трьох осіб винаймає у нього житло. Адекватний в такому випадку тариф на утримання будинків та прибудинкової території? Цілком очевидно, що ні. Але живих людей порахувати складніше, ніж квадратні метри. І вже тим більше це важко для міської влади. Адже вона у нас не для того, щоб думати, як зробити краще і правильніше. Вона у нас для іншого: тарифи підвищувати, пам’ятники зносити та вулиці перейменовувати. Таку владу пора міняти, я думаю», – заявив Олександр Пузанов.