Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: День Конституції – нагода згадати про те, що за свої права треба боротися

28.06.17 10:34

«У День Конституції традиційно згадують про головні цінності, на яких побудовано нашу державу. Влада, як завжди, говорить про цінності й права голосніше за всіх. А потім щасливо забуває про них до наступного року», – пише у своїй колонці для «Українських Новин»  лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

Політик вважає, що зараз Основний Закон держави та конституційні права громадян виявилися під загрозою, оскільки сама влада систематично порушує Конституцію. Як приклади він наводить порушення ст. 3 «Людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека є в Україні найвищою соціальною цінністю … утвердження та забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави», – цитує Олександр Пузанов ст. 3 Конституції України. Він зазначає, що обмежуючи доступ громадян до інформації, створюючи для вимушених переселенців додаткові перевірки при отриманні біометричних паспортів, винаходячи все нові й нові «реформи», які порушують права громадян або ставлять під сумнів їхню безпеку, влада порушує Конституцію.

Ще одне порушення Конституції опозиціонер бачить в постійному підвищенні комунальних тарифів. На його думку, це суперечить ст. 48 Конституції, згідно з якою «кожен має право на достатній рівень життя для себе й своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг та житло». «Встановлюючи комунальні тарифи, при яких багатьом сім’ям не вистачає всього їхнього доходу, щоб оплатити опалення, газ, електрику та гарячу воду, уряд України порушує Конституцію. Піднімаючи тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій, КМДА порушує Конституцію України», – впевнений Олександр Пузанов.

«Завдяки владі, сьогодні нам доводиться в минулому часі говорити про право на гідне життя, про права на медичне обслуговування та освіту, про право на вільне вираження своїх думок. Відбувається масштабний наступ на соціальні права. Так званими «реформами» громадян позбавляють забезпеченої старості, роботи, власного житла. День Конституції – нагода згадати про те, що за свої права треба боротися », – пише Олександр Пузанов.

Політик нагадав про акцію «Боремося Разом! Разом переможемо!», в рамках якої ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зібрав у Києві понад 12 тисяч підписів на підтримку своїх вимог. «Ми хочемо, аби життя українців знову стало гідним. Аби їм перестали вказувати, що дивитися, про що думати і як говорити. Щоб українські громадяни знову стали господарями своєї країни. Щоб Україна знову стала демократичною правовою державою», – пише Олександр Пузанов.