Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Влада вперто підвищує тарифи замість того, щоб реформувати економіку

30.06.17 11:01

«Вже 1 липня кияни прокинуться в будинках, утримання яких коштує в середньому в два рази дорожче, ніж раніше. Чи зможуть вони вранці 1 липня вийти зі своїх квартир на чисті сходові клітини з працюючими лампочками? Чи зможуть увійти в чисті справні ліфти, щоб спуститися в свої двори, з рівним асфальтом і акуратними политими газонами? Навряд чи», – пише лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов в своїй колонці для «Українських новин».

Він зазначає, що приблизно 70% багатоквартирних будинків в Києві – старої споруди. «Це будівлі з брудними постійно зламаними ліфтами, з хронічно забитої каналізацією, з тріснутими вікнами та розбитими лампочками в під’їздах, які мешканці самі змінюють за свої гроші. Я бачив багато таких будинків під час зустрічей з людьми. Їх жителі знаходять гроші на те, щоб вкручувати нові лампочки до старої проводки, але не можуть виділити зі своїх мізерних бюджетів кошти на те, щоб, наприклад, разом замінити ліфт або заасфальтувати двір. ЖЕКи, які щомісяця збирають з кожного такого будинку по 20-50 тисяч гривень квартплати, не хочуть знайти гроші навіть на лампочки», – пише опозиціонер.

Він нагадує, що з 1 липня київська міська влада підвищує квартплату в два рази: якщо зараз середній тариф на утримання будинків та прибудинкової території становить 3,14 грн, то з липня стане – 6,43 грн. За квартиру в 60 кв. м за новим тарифом доведеться платити 386 грн. Взимку, з урахуванням опалення, це збільшить вартість «комуналки» до 3000-4000 грн.

Це непідйомні гроші для 60% населення – за даними ООН такий відсоток людей, які живуть в Україні за межею бідності, пише опозиціонер. Він наводить дані опитування, проведеного в цьому році соціологічною групою «Рейтинг». Згідно з ними, 79% киян вважають, що стан їх сім’ї в останній рік погіршилося. 55% киян вважають, що справи в місті йдуть у неправильному напрямку. 73% впевнені, що міська влада діє непрозоро, а 90% вважають її корумпованою.

«Низький рівень життя громадян – наслідок низької кваліфікації влади. Ця влада непрофесійна. Замість того, щоб реформувати економіку, вона наполегливо підвищує тарифи. Вона не здатна створити прозорі «правила гри» для бізнесу та забезпечити економічне зростання. Проте вона масово продукує заборони, обмеження, безглузді перейменування», – зазначає Олександр Пузанов.

Опозиція вже два роки судиться з владою через тарифи на газ, воду, опалення та електрику. Однак процеси штучно затягуються, судові засідання відкладаються та переносяться, як ніби добробут людей це не важливо. «Ми вимагаємо переглянути всі останні підвищення тарифів і встановити їх на обґрунтованому рівні. Ми вимагаємо ввести мораторій на нове зростання тарифів. Підвищувати тарифи до європейського рівня можна буде тільки після того, як до європейського рівня доростуть доходи громадян», – вважає Олександр Пузанов.

Він нагадав, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК продовжує акцію «Боремося Разом! Разом Переможемо! », В рамках якої кияни можуть заявити про свою підтримку вимог опозиції. Станом на 30 червня в Києві вже зібрано понад 15 тисяч підписів.