Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: За два роки правоохоронна система повністю деградувала

04.07.17 10:10

«Ми все більше не відчуваємо себе в безпеці. Жодного з резонансних злочинів останнього часу не розкрито, попри гучні заяви керівників Генеральної прокуратури та МВС. Це свідчить, що за два роки правоохоронна система повністю деградувала, вона не в змозі стримати висхідну хвилю криміналу та радикалізму», – вважає лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

Політик згадує на своїй сторінці в Facebook, що рівно 2 роки тому, 4 липня 2015 року, коли на вулиці Києва виїхали перші машини нової патрульної поліції, кияни раділи їх появі, а влада презентувала нову поліцію, як свідчення реальних реформ. Однак з появою поліції безпечніше на вулицях не стало, зазначає він. Спочатку на 60% зросла кількість ДТП, а потім і загальний рівень злочинності підтягнувся. Він стабільно зростає на 20% в рік, тобто, за два роки виходить збільшення злочинності мінімум на 44%. За даними Київської прокуратури, тільки за п’ять місяців цього року в Києві було скоєно майже 113 тисяч злочинів різного ступеня тяжкості. У тому числі 32 тисячі тяжких та особливо тяжких. У тому числі 39 – з використанням вогнепальної зброї та боєприпасів. У тому числі 6 умисних вбивств, скоєних з вогнепальної зброї.

«Влада повинна визнати, що система МВС не справляється зі своїми завданнями. Вона не може зупинити хвилю злочинності та беззаконня, що захлеснула сьогодні наші вулиці. Необхідно покарати тих, хто під приводом очищення влади, звільнив або змусив піти чесних і професійних криміналістів, слідчих, оперативників … На керівні посади треба призначити не тих, хто нескінченно піариться та використовує можливості МВС для зведення рахунків з політичними опонентами, а тих буде працювати. Припинити самовбивчу практику заохочення мерзенних витівок войовничих радикалів-псевдопатріотів, що підпалюють телеканали, які блокують суди, залякують бізнесменів і політиків, наводять страх на звичайних людей … Повернути українцям мир і безпеку. Так і буде, я впевнений», – пише Олександр Пузанов.