Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Приватизація кіностудії ім. Довженко – погана ідея

15.08.17 9:42

«Продаж кіностудії ім. Довженко призведе до того, що вона перестане існувати. Незважаючи на всю свою потенційну привабливість для кінобізнесу», – так прокоментував лідер київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов включення Національної кіностудії ім. Довженка до переліку об’єктів для приватизації на 2017-2020 рр.

«Вищі чиновники Міністерства економіки, які включили кіностудію до переліку об’єктів на приватизацію, давно живуть в Києві. Напевно вони не раз бачили, чим закінчується приватизація підприємств, розташованих в центрі міста на великих земельних ділянках. Підприємство перестає існувати, а на ділянці з’являються чергові висотки або торгові центри», – пояснив політик.

«Держава, безсумнівно, поганий неефективний власник. У неї зовсім інші функції. Але дуже немудро для держави позбавлятися такого активу в умовах, коли Україна заявляє про бажання розвивати власне кіновиробництво та пропагувати свої цінності», – зазначив Олександр Пузанов.

Як повідомлялося, держава планує зберегти у своїй власності лише 15 особливо важливих підприємств і 363 об’єкти, що забезпечують виконання державою своїх функцій. Решту з 3444 компаній і об’єктів держвласності планується передати до концесії, продати або ліквідувати. Таким чином, Національна кіностудія ім. Олександра Довженка та інші об’єкти культури увійшли до списку приватизації на 2017-2020 рр, незважаючи на те, що продаж об’єктів зі статусом “національний” заборонена чинним законодавством. Відповідна концепція управління держпідприємствами є однією з умов програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.