Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Політика цієї влади призвела до того, що діти стають тягарем для українців

21.08.17 10:48

Лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов зазначив на своїй сторінці в Facebook, що витрати київських сімей на підготовку дітей до школи в 2017 році знову збільшилися. Рік тому на збори дитини в школу в середньому доводилося витрачати 4-5 тисяч грн. У 2017 році «ціна питання» зросла до 7 тисяч грн. Опозиціонер порівняв ці витрати з мінімальною заробітною платою, яка досягає всього 46% від потрібної суми та фактичним прожитковим мінімумом для дітей від 6 до 18 років, який розраховується Міністерством соцполітики, та становить 50% потрібної суми.

«Безглуздо ставити пану Реві питання про те, що це за фактичний мінімум такий, якщо на нього навіть дитини в школу не можна зібрати. Марно питати Кабмін про сенс такої мінімальної заробітної плати, на яку можна купити для школяра, хіба що ранець», – пише Олександр Пузанов.

Він нагадав, що для того, щоб зібрати дитину в школу, українським сім’ям доводиться купувати необхідні речі й канцтовари протягом всього року, економити на якості шкільних речей та ризикувати при тому здоров’ям своїх дітей. Після таких зборів, сплати всіх «білих» і «сірих» платежів, більшості українських сімей вже не по кишені буде оплатити додаткові заняття для дитини, її участь в секціях і гуртках, що розвивають.

«Політика цієї влади призвела до того, що діти стають тягарем для українців. Наявність дитини автоматично підвищує шанси сім’ї на те, що вона опиниться в категорії бідних. Природно, дітей народжується все менше – за даними Держстату, на 100 померлих в Україні припадає лише 59 народжених. Ця влада систематично позбавляє Україну майбутнього», – вважає політик.