Укр

Новини опозиційного блоку

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає вето на закон про освіту через мовні заборони

08.09.17 3:57

заставка Оппозиционного Блока

Заява партії

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає накласти вето на закон про освіту, прийнятий Верховною Радою. Його норми про заборону навчання мовами нацменшин не тільки порушують базові права громадян України, а й несуть загрозу руйнування країни. Ми вимагаємо переглянути закон, виключивши з нього положення, які ведуть до зростання напруженості в суспільстві.

Конституція України гарантує вільний розвиток російської та інших мов нацменшин. Але не можуть вільно розвиватися мови, на яких немає повноцінної освіти. Конституція України забороняє дискримінацію за національною та іншими ознаками. Через прийняття закону про освіту мільйони наших громадян будуть дискриміновані в праві вчитися і вчити своїх дітей рідною мовою.

Право нацменшин на освіту рідною мовою – норма Європейської хартії регіональних мов і мов нацменшин, ратифікованою українським парламентом. Невиконання зобов’язань перед Євросоюзом – це заперечення курсу на євроінтеграцію, який назвав ключовим президент у своєму посланні до Верховної Ради.

З протестом проти прийняття закону про освіту вже виступили угорська та румунська громади. Їх підтримали уряд Угорщини та МЗС Румунії. Заборона на навчання рідною мовою негативно сприйнята в російськомовних регіонах. Не звертати увагу на це – означає нехтувати загрозами цілісності країни.

Україна – багатонаціональна держава, тож її політика повинна базуватися на збереженні та розвитку мов усіх народностей. Припинення політики насильницької українізації – в інтересах усіх, хто стоїть за збереження єдиної країни.