Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Судова реформа позбавить українців права на справедливий суд

26.09.17 3:59

«Те, що зараз пропонується, як судова реформа, остаточно поховає українське правосуддя. Українці втратять право на справедливий суд, а судочинство стане непрозорим і повністю підконтрольним владі», – вважає лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов.

Він зазначає, що під виглядом судової реформи влада намагається суттєво змінити чинну правову систему – законопроект вносить зміни до практично усіх кодексів України та до безлічі законів. Частина змін погіршують права громадян, тому, згідно з 22 статтею Конституції України, вони не можуть бути прийняті.

«Після «реформи» судочинство стане непрозорим», – вважає опозиціонер. Він пояснює, що суддя, на свій розсуд, зможе заборонити фото- відеознімання та аудіофіксацію в залі засідань. Більш того, до зали засідань зможуть обмежити доступ, посилаючись на відсутність вільних місць. «Легко собі уявити, до чого це призведе: резонансні та суспільно значущі справи будуть розглядатися в самих маленьких залах, куди ЗМІ та глядачі потрапити не зможуть, із забороною фото-відео-та аудіофіксації. По-тихому», – розповідає Олександр Пузанов.

Він також не вважає досягненням «електронний суд», який виступає, як головний прогресивний елемент реформи. Передбачається, що документи будуть подаватися в електронному вигляді, публікуватися в системі, а інформацію про виклик на судові засідання учасники дізнаватимуться на судовому порталі. «Чи варто питати, як часто громадяни, не пов’язані з юриспруденцією, заходять на судовий портал? Наскільки ефективний такий спосіб виклику? Люди просто не знатимуть, про те, що, наприклад, хтось через суд намагається відібрати у них житло», – зазначає опозиціонер.

«Зрозуміло, реформа українській правовій системі потрібна. Але вона повинна покращувати стан громадян і їхній доступ до правосуддя, а не погіршувати. Таку «реформу», яку зараз пропонує влада, приймати ні в якому разі не можна. Вона просто вб’є українське правосуддя», – впевнений Олександр Пузанов.