Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Останні місця України в економічних рейтингах – «заслуга» чинної влади

29.09.17 3:42

«Не зважаючи на бадьорі рапорти влади про реформи, Україна знову на останніх місцях в економічних рейтингах. На цей раз – в рейтингу економічної свободи, який складає авторитетний Інститут Фрейзера», – пише лідер Київського опозиційного блоку Олександр Пузанов на своїй сторінці в Facebook

Україна опинилася на 149 місці серед 159 країн і територій. Більш того, вона стала найгіршою серед посткомуністичних держав. «Рейтинг EFW в Україні особливо низький (5,38) і є одним з найнижчих в світі (149 місце)», – цитує політик авторів дослідження.

Опозиціонер зазначає, що на низькі показники України вплинули: інфляція, яка в 2015 досягла 43,3%, розвал банківської системи, обмеження на ринку праці, відсутність свободи зовнішньої торгівлі та поганий захист прав власності. «Все це -«заслуга» чинної влади. Останній пункт мені, як юристу, здається найголовнішим. Захист прав власності – найважливіша функція держави. Якщо бізнес не захищений, він не зможе розвиватися, не зможе створити товари або послуги, робочі місця та стабільний дохід. Якщо права власності не захищені, якщо на підприємство в будь-який момент можуть прийти люди в камуфляжі зі зброєю, все інше – інфляція, обмеження, кредити – не так вже й важливо. А в Україні з цим особливо погано», – пише Олександр Пузанов.