Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Про те, щоб у пенсійному віці відчувати себе вільно і жити з гідністю, українцям не варто навіть і мріяти

11.10.17 5:16

Пенсійна «реформа», яку розробила, прийняла і вже підписала українська влада, напевно додасть чималої лепти у реалізацію такого образу майбутнього, при якому у людей взагалі не буде пенсій, вважає лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов

Він зазначає, що реформа неявним чином збільшує пенсійний вік, підвищуючи вимоги до стажу, що є необхідним для виходу на пенсію. За розрахунками Мінсоцполітики, до 2028 року, коли для виходу на пенсію в 60 років, буде потрібен стаж в 35 років, більш ніж половина українців не матимуть необхідного стажу.

«Ідея уряду, що українцям треба працювати довше, цинічна за своєю суттю. Середня тривалість життя для чоловіків в Україні становить 62,8 року. У середньостатистичного українського чоловіка є всі шанси не дожити до пенсії», – вважає політик.

Він зазначає, що незважаючи урочисте підняття та «осучаснення» пенсій, їх розмір залишається злиденним – в доларах мінімальна пенсія до 1 жовтня становила $49,5, з 1 жовтня її підвищили до $54,4 (по курсу 26,7 грн/$). Але в наступному році вона знову опуститься до $49,7 (за прогнозним урядовому курсу 30,1 грн/$). Для порівняння – у 2013 році мінімальна пенсія була $118,6. Якби уряд виконував вимоги українського законодавства та підвищував пенсії на рівень інфляції, мінімальна пенсія зараз би досягала 2223 грн, – пояснює політик.

«Схоже, влада свідомо закладає умови, при яких рівень життя та його тривалість в Україні залишаться низькими, й люди просто не будуть доживати до пенсії. А про те, щоб у пенсійному віці відчувати себе вільно та жити з гідністю, українцям не варто навіть і мріяти. Не при цій владі», – констатує Олександр Пузанов.