Укр

Новини опозиційного блоку

Ідеологи міжнаціональної ворожнечі повинні відповісти за законом

14.10.17 9:43

заставка Оппозиционного Блока

Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

Парламентська асамблея Ради Європи дала свою політичну і правову оцінку продавленому правлячою в Україні парламентською коаліцією і урядом закону «Про освіту». Європейські парламентарії різко засудили рішення обмежити можливості для навчання представників національних меншин рідною мовою. В Асамблеї наголосили на невідповідності цього закону європейським цінностям і нормам.

Реакція влади не змусила себе довго чекати. Міністр освіти і науки Л.Гриневич заявила, що захист закріплених в міжнародних правових актах і Конституції України прав громадян загрожує безпеці держави. На думку члена «Народного фронту» Л.Гриневич, європейські норми забезпечення культурних прав населення ведуть до утворення «культурних гетто». А культури національних громад нашої країни є ворожими до української та їх носії підлягають культурній уніфікації. Тим самим було нанесено сильну образу національній гордості мільйонів українських громадян.

Це не перший випадок, коли члени діючого Кабінету Міністрів зневажають конституційні права громадян, спекулюють на питаннях історії, або як Є.Нищук, розмірковують про «генетичну неповноцінність» частини населення країни.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК заявляє про неприпустимість і злочинність подібних заяв з боку чиновників. Такі прояви культурної нетерпимості і ненависті, провокують загострення міжнаціональної ворожнечі і ведуть до міжнародної ізоляції України, а не служать завданням інтеграції та відновленню єдності багатонаціонального українського народу. Її заяви суперечать Конституції України, нашим міжнародним зобов’язанням і повинні переслідуватися відповідно до кримінального законодавства.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК стверджує, що отримання освіти рідною мовою не заважає навчанню і володінню українською мовою. Повага прав меншин і збереження культурного різноманіття не підриває національну безпеку, а робить Україну більш відкритою і допомагає нам інтегруватися з іншими європейськими народами.

Ми вимагаємо негайної відставки міністра освіти і науки. Звертаємося до ГПУ та СБУ з вимогою дати правову оцінку висловлюванням Лілії Гриневич, як таким, що порушують ст.161 ККУ.

Політичну і кримінальну відповідальність за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, порушення прав громадян, за нанесення шкоди міжнародному авторитету України, повинні нести всі політики, які розколюють українське суспільство.