Укр

Новини опозиційного блоку

В День визволення Києва районні організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ привітали ветеранів-визволителів Києва зі святом

07.11.17 3:27

6 листопада керівництво територіальних організацій ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Дніпровського, Деснянського, Оболонського, Святошинського, Печерського та Шевченківського районів Києва поклали квіти до пам’ятника Вічної Слави.

Волонтери ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ також відвідали ветеранів-визволителів Києва, привітали героїв зі святом і поспілкувалися з ними.

Петро Феодосійович Цибель, учасник битви за Київ, зараз живе в Деснянському районі. У 17 років він сам пішов до військкомату та попросив відправити його на фронт. Пройшов всю війну кулеметником в десантних військах. У квітні 1945 року отримав поранення під час боїв в Австрії, та зустрів закінчення війни в госпіталі. Після звільнення з армії працював на музичному заводі настроювачем інструментів. Петро Федосійович не любить сидіти, склавши руки, у свої 92 роки він все ще займається вдома лагодженням музичних інструментів. «Музичний слух мене досі не підводить», – запевняє він.

Петро Федосійович поділився спогадами про визволення Києва. Він пам’ятає, що в битві за українську столицю брали участь 10 армій, всі роди військ. «Була хороша арт-підготовка, але все одно й літаки нас бомбили, й стріляли по нас із гармат. Ми наступали з боку Лютізького плацдарму, через нинішню Оболонь. Дніпро форсували, хто як міг: хто на понтонах, хто вплав, хто намагався переплисти на конях. Але коням було важко плисти з людиною на спині – течія сильна, тому люди падали в воду. Ми тоді були молодими, здоровими, ні про які хвороби не знали. Просто зняли одяг і в одній білизні полізли в холодну воду. Одне було бажання – якомога швидше звільнити Київ і закінчити війну», – розповів ветеран.

У Печерському районі проживає ветеран Другої Світової війни, учасник бойових дій зі звільнення Києва Олег Адамович Муха. У 18-річному віці, в 1942 році Олег Адамович був прикріплений до 367 стрілецького полку. Незабаром став командиром відділення 521 полку в складі 1-го Українського фронту. Звільняв Київ і область. Пройшов з боями до Будапешта. Двічі був поранений. За бойові заслуги Олег Адамович Муха був нагороджений орденом Червоної зірки, медалями «За відвагу», «За бойові заслуги». Нині ветеран проживає на Печерську, шефство над ним ведуть волонтери ветеранської організації та ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК Печерського району.

Фото події