Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: На 2018 рік міська влада пропонує Києву бюджет занепаду

26.12.17 9:27

Александр Пузанов фото

У майбутньому році київська влада розраховує на продовження занепаду в економіці та на зниження рівня доходів громадян, – пише лідер Київського ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Пузанов на своїй сторінці в Facebook.

Такі висновки політик зробив, вивчивши бюджет столиці на 2018 рік і Програму економічного й соціального розвитку Києва.

«Перше, що впадає в око – істотне заниження доходів бюджету. З урахуванням макроекономічних показників, на яких побудований головний міський фінансовий документ на 2018 рік, – зростанні ВВП на 5,8% і середньорічної інфляції 9,6% – доходи загального фонду занижені на 1,9 млрд грн. Якщо ж припустити, що інфляція в 2018 році буде вищою за прогнозовану й складе близько 12-14%, то неврахований прибутковий ресурс може досягти 2,7-3,3 млрд грн», – пише опозиціонер.

Найбільше Київ планує недоотримати надходжень від податку на прибуток і акцизного збору з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – на 2018 рік за цими статтями передбачається зниження доходів, відповідно на 14% і 29%

На думку Олександра Пузанова, зниження цих надходжень означає, що влада свідомо прогнозує:

1) продовження спаду в економіці (міські підприємства отримають менший прибуток і сплатять менше податків),

2) ще більший відхід бізнесу «в тінь» (навіть якщо прибуток буде, його не показуватимуть, щоб не платити податки),

3) продовження спаду реальних доходів населення (з чого б ще знижувалися надходження акцизного збору від роздрібної торгівлі підакцизними товарами, при зростанні акцизів, що закладене до проекту державного бюджету?).

Міська влада очікує, що неподаткових надходжень до загального фонду бюджету міста буде на 33% менше, ніж в минулому році. «Оскільки основними джерелами наповнення цього розділу є плата за надання адміністративних послуг і доходи від пайової участі в будівництві інфраструктури, то місто прогнозує, що бізнес продовжить «згортатися» та йому знадобиться менше подібних послуг», – вважає політик. Він також зазначає, що зниження надходжень від пайової участі забудовників пов’язано з тим, що сам Київрада раніше знизила розміри обов’язкових пайових відрахувань для забудовників. Тоді мова йшла про те, що тепер розмір відрахувань стане прийнятним для бізнесу, й загальна сума зборів підвищиться. Однак це не привело до підвищення суми зібраних в Києві податків.