Укр

Новини опозиційного блоку

З країни-миротворця за нинішньої влади Україна перетворюється в «больову точку» Європи

30.05.18 9:57

Юрій Бойко. Фото.

 
За чотири роки українська влада виявилася нездатною врегулювати конфлікт на Донбасі, тому введення миротворців залишається єдиним способом зберегти людські життя та забезпечити початок політичного процесу для вирішення конфлікту. Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко у вівторок, 29 травня в Міжнародний день миротворців.
 
Політик нагадав, що тривалий час Україна сама була країною-миротворцем. Починаючи 1992 року, українські військовослужбовці брали участь у багатьох міжнародних миротворчих місіях ООН. На жаль, в даний час Україна сама, як ніколи раніше, потребує миротворчої допомоги міжнародного співтовариства.
 
За словами Юрія Бойка, за чотири роки українська влада виявилася нездатною врегулювати конфлікт на сході.
 
«Війна, яка забрала життя більш ніж десяти тисяч громадян, триває. При цьому, влада не робить жодного кроку для того, щоб налагодити прямі переговори з іншими сторонами конфлікту», – зазначив народний депутат.
 
На думку Юрія Бойка, сьогодні необхідні прямі переговори офіційного Києва з Москвою, Донецьком і Луганськом.
 
«Україні потрібні багатосторонні формати врегулювання. Успіх переговорів в Нормандському форматі, в рамках американо-російської посередницької місії дозволить прискорити мирний процес. В першу чергу, домогтися підтримки рішення Ради Безпеки ООН про введення миротворчого контингенту на Донбас. Це, безумовно, важливий крок, але для встановлення миру в Україні цього недостатньо. Київ повинен виходити на прямі переговори з Москвою, Донецьком і Луганськом», – упевнений парламентарій.
 
На його думку, Україні необхідно докорінно змінювати підходи до зовнішньої політики. «Той курс, який проводить нинішня влада, веде до загострення відносин з усіма нашими сусідами – Польщею, Угорщиною, Білоруссю. З країни-миротворця за нинішньої влади Україна перетворюється в «больову точку» Європи. Це не той міжнародний статус і характер відносин з сусідами, який забезпечить країні мир, зростання зовнішньої торгівлі та залучення інвестицій», – додав Співголова фракції.
 
Юрій Бойко підкреслив, що на сьогоднішній день ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК є єдиною політичною силою, яка має конкретний план врегулювання конфлікту на сході.
 
«Перша і головна задача сьогодні – введення миротворців. Це єдиний механізм, здатний зупинити збройне протистояння, зберегти людські життя та забезпечити початок політичного процесу для вирішення конфлікту. Наступний етап – прийняття законів про особливий статус Донбасу на три роки для відновлення мирного життя, прийняття закону про амністію для тих, хто не вчинив тяжких злочинів. Після цього – відновлення економічного співробітництва, контроль за україно-російським кордоном з боку українських прикордонників. І через три роки проведення там місцевих виборів за українськими законами. Це єдиний реальний крок для відновлення миру в нашій країні, збереження єдиної України», – підкреслив опозиційний політик.