Укр

Новини опозиційного блоку

Зустріч Юрія Бойка з працівниками підприємства «Механік» в Кам’янці-Подільському

01.06.18 4:04

Юрий Бойко

 
Співголова ООПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко в середу, 30 травня, провів зустріч з працівниками підприємства «Механік» в Кам’янці-Подільському.
 
«Ми бачимо, що зараз немає державної політики по підтримці реального сектора економіки, хоча вона повинна бути. При цьому велосипед винаходити не треба, світ не придумав інших рецептів з підтримки свого виробника, окрім кількох ключових пунктів. Перше – це зниження податків і тарифів для виробника. Друге – це виділення підприємств-драйверів економіки і всебічна їм допомога. Адже коли там створюється одне робоче місце, то це тягне створення десяти робочих місць у суміжників. І третє – це, звичайно, захист власного ринку, тобто зменшення кількості товарів, що ввозяться з-за кордону, які ми можемо робити самі. Мені часто кажуть, що, мовляв відкритий ринок повинен бути і т. д. Тільки ось у нас кредити під 20% видають, а за кордоном – під 2%, у нас тарифи вище, ніж за кордоном, а держава не має ані експортного агентства, ані механізмів захисту власного ринку. І тепер скажіть, як за таких умов можливо конкурувати з тими, хто технологічно стоїть вище нас? Чим закінчиться така «конкуренція» ми теж знаємо – підприємство зупиняється і робочі з нього їдуть до конкурента, де їх охоче беруть на роботу. Таких випадків за останні роки було більш ніж достатньо», – сказав Юрій Бойко.
 
Він зазначив, що у ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, на відміну від нинішньої влади, є програма підтримки реального сектора економіки. «Держава не може жити на одному лише аграрному виробництві, як цього, мабуть, хочуть представники влади. Тому слід якомога швидше відроджувати вітчизняну промисловість, і у нас розроблена необхідна для цього програма. Вона включає в себе впровадження державної підтримки підприємствам, забезпечення виробничої кооперації, держдопомогу на зовнішніх ринках – тобто все те, що робить нормальна країна, яка лобіює свого виробника. У нас є недавній приклад президента Америки, який наплював на всі скандали і ввів мито на ввезення металу – таким чином він захищав своїх. Слід сказати, що подібний досвід є також і у мене особисто: під час моєї роботи в якості віце-прем’єра ми таким чином підтримували українське автомобілебудування. Оскільки воно практично вмирало, ми тоді ввели мита і для Європи, і для Росії. Був величезний скандал, але ми відстояли цю позицію і за рік автомобілебудування у нас в країні зросло в два рази, ми створили в Україні десятки тисяч робочих місць. Ось так повинен діяти уряд, ось так твердо і рішуче він має захищати свого виробника, а не озиратися на те, що скажуть за кордоном», – підкреслив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко.
 
Дивитися відеорепортаж