Укр

Новини опозиційного блоку

Допоки на сході рвуться снаряди і гинуть люди, ніякі економічні чи соціальні реформи не можуть бути реалізовані

25.06.18 5:35

Бойко Юрий Анатольевич

 
Допоки на сході рвуться снаряди і гинуть люди, ніякі економічні чи соціальні реформи не можуть бути реалізовані в Україні
Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко, виступаючи з трибуни Верховної Ради у вівторок, 19 червня.
 
«Минулого тижня ми стали свідками успішного вирішення одного довготривалого міжнародного конфлікту. Для наших політиків зустріч президента США з лідером Північної Кореї повинна стати прикладом того, як прагнення до мирного врегулювання півстолітнього конфлікту ставиться вище політичних і особистих амбіцій. Такою має бути і позиція української влади. Ми наполягаємо, щоб були проведені прямі переговори між нашою сьогоднішньою владою і керівництвом РФ і так званих республік задля досягнення миру та припинення бойових дій на сході країни, адже там продовжують гинути люди. За даними ОБСЄ з початку 2018 року в результаті бойових дій в Донбасі 29 чоловік загинули, а ще 109 отримали поранення. Це треба негайно зупинити. Якщо президент побоюється за свої політичні рейтинги, то ми, як політична сила, готові прийняти участь у цьому процесі, адже жоден політичний рейтинг не коштує втрачених життів», – наголосив Юрій Бойко.
 
Він зазначив, що у ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ є чіткий план з врегулювання конфлікту в Донбасі. «У першу чергу, необхідно забезпечити стійке перемир’я в Донбасі шляхом розведення важких озброєнь і введення в регіон миротворчої місії під егідою ООН. Наступний етап – прийняття законів про особливий статус Донбасу на три роки для відновлення мирного життя, прийняття закону про амністію для тих, хто не вчинив тяжких злочинів. Після цього – відновлення економічного співробітництва, контролю над україно-російським кордоном з боку українських прикордонників. І через три роки проведення там місцевих виборів за українськими законами. Це єдиний реальний шлях для відновлення миру в нашій країні, збереження єдиної України. Влада повинна усвідомити, що будь-які економічні чи соціальні реформи не можуть бути реалізовані, допоки на сході рвуться снаряди і гинуть люди. Тому парламент має зробити все можливе задля його встановлення», – підкреслив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.
 
41% населення вважає, що завершення військового конфлікту на сході України, – це першочергове завдання, яке повинно бути вирішено для подальшого розвитку країни. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає виключно за політико-дипломатичний шлях врегулювання конфлікту і підтримує мирний план, що базується на протоколі, який був підписаний в лютому 2015 року в Мінську.