Укр

Новини опозиційного блоку

Робоча поїздка Юрія Бойка до Рівненської області

08.08.18 10:18

Поездка Юрия Бойко в Ровенскую область

 
Зниження податкового навантаження, захист від рейдерів та доступні добрива – саме на ці кроки чекають українські фермери.
Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко під час робочої поїздки до Рівненської області. У селі Башарівка він відвідав один з найпотужніших молочних комплексів на Західній Україні та поспілкувався з селянами.
 
Він зазначив, що практично у всіх українських фермерів одні й ті самі проблеми. Перш за все, це підвищення податкового навантаження. «Фермерів позбавили пільгового режиму оподаткування, який існував до 2016 року, і який, власне, й надав поштовх розвитку сільського господарства. Коли під тиском МВФ він був скасований, одночасно фермерів позбавили приблизно 20 мільярдів обігових коштів. Це означає, що вони не можуть купити техніку, засоби захисту рослин тощо. Це біда і це сталося практично по всій країні. Тому пільговий режим оподаткування необхідно повертати, адже це захід, який підтвердив свою дієвість і забезпечив стабільність розвитку аграрної галузі», – підкреслив опозиційний політик.
 
«Друге питання, яке ставлять люди – це нульова ставка ПДВ на ввезення нетелів. Коли державна політика з розвитку племінних порід практично відсутня, то зрозуміло, що на першому етапі їх потрібно завозити, а далі розводити свої», – сказав Юрій Бойко.
 
Коментуючи проблему рейдерства, парламентарій зазначив, що для Рівненщини це не так характерно, але для Центральної та Сходу України з цим коїться справжня біда.
 
«Під «дахом» Міністерства юстиції та правоохоронних органів існують банди, які переоформлюють землю, приїздять на поля і забирають у людей врожай. Все це стало проблемою національного масштабу. Фактично ¾ фермерів в країні бояться, що до них прийдуть і заберуть врожай, і вони живуть під цим дамоклівим мечем», – наголосив Співголова фракції опозиціонерів.
 
Стосовно виробництва добрив він зазначив, що для зменшення їх собівартості потрібно знизити ціну на газ. «В країні зараз існує п’ять підприємств, які виробляють добрива. Коли підняли ціни на газ – зросла і вартість добрив. Тому завдання держави – зменшити ціни на газ, щоб добрива стали дешевшими і були доступні селянам, щоб не було збільшення ціни, а відповідним чином і збільшення собівартості продукції на селі», – сказав народний депутат.
 
«Потрібно, щоби держава допомагала селянам. І тарифи, і міндобрива, і податкова система – все це повинно працювати на розвиток виробництва, а не для того, щоб зупиняти його. Такою має бути політика держави по відношенню до сільськогосподарського виробництва», – підкреслив Юрій Бойко.