Укр

Новини опозиційного блоку

Українська влада проводить ревізію нацизму. Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

06.09.18 11:01

Опозиційний блок

 
4 вересня 2018 року в ефірі телеканалу ICTV спікер Верховної Ради України Андрій Парубій здійснив ряд висловлювань, спрямованих на виправдання дій нацистів і фактичну реабілітацію їхнього лідера Адольфа Гітлера. Зокрема, він позитивно оцінив досвід «прямої демократії», застосований Гітлером в 30-і роки ХХ століття.
 
Зокрема, він заявив: «Я сам величезний прихильник прямої демократії.… До речі, скажу вам, що найбільшою людиною, яка практикувала пряму демократію, був Адольф Алоїзович у 30-х роках». Парубій також зазначив, що вивчав пряму демократію «на науковому рівні», а потім звернувся до аудиторії «не забувати внесок фюрера в розвиток демократії».
 
Розцінюємо це як прямий виклик народу України, який втратив у Великій Вітчизняній війні понад 6 мільйонів людей. Дана заява є спробою неприхованої ревізії результатів Другої Світової війни і рішень Нюрнберзького трибуналу.
 
Дана заява – не поодинокий приклад спроб відродження нацизму і фашизму в Україні. У квітні цього року депутат Львівської міської ради Мар’яна Батюк привітала Гітлера з днем ​​народження в соціальних мережах. У травні розгорівся скандал навколо профашистських заяв консула України в Гамбурзі Василя Марушинца. В Україні абсолютно відкрито вшановують ветеранів дивізії СС «Галичина», споруджують в її честь пам’ятники. Ведеться пряме та цілеспрямоване переписування історії з прославлянням нацистських злочинців.
 
Андрій Парубій і раніше дозволяв собі заяви, які шокували громадян України та вносили розкол у суспільство. При цьому він і далі очолює та представляє парламент України.
 
Звертаємося до всіх дипломатичних місій, до всіх урядів з проханням, не тільки взяти до відома, а й публічно засудити заяви спікера українського парламенту. Вважаємо за необхідне ознайомити з даною заявою всіх делегатів Парламентської асамблеї Ради Європи з метою вироблення спільної позиції та засудження будь-яких спроб відродження нацизму і фашизму в Україні.