Укр

Новини опозиційного блоку

Санкції проти телеканалів «112-Україна» і «NewsOne» – це акт прямої цензури і зачистка інформаційного поля перед виборами

04.10.18 2:33

Опозиційний Блок

Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ
 
Сьогодні Верховна Рада зробила безпрецедентний акт щодо введення цензури в Україні. Підтримавши санкції проти телеканалів «112-Україна» і «NewsOne», депутати провладної більшості своїм голосуванням запустили процес ліквідації свободи слова, незалежних ЗМІ та права на вільнодумство в Україні.
 
Ще ніколи в історії України з парламентської трибуни не звучали відкриті заклики і погрози заборонити свободу слова і свободу думки, заклики до розправи з інакомисленням. Влада відкрито погрожує репресіями всім непідконтрольним ЗМІ, опозиційним політикам і тим, хто не поділяє її ідеологію. Втративши довіру громадян, не в змозі більше управляти країною, домогтися миру і забезпечити розвиток національної економіки, влада пішла на пряму зачистку інформаційного поля перед виборами. Закриття опозиційних ЗМІ напередодні чергового виборчого циклу стане вироком демократичності і прозорості виборів в Україні.
 
Ми звертаємося до міжнародних правозахисних організацій, посольств демократичних країн, до всього міжнародного демократичного співтовариства, міжнародних неурядових організацій із закликом дати політичну оцінку цьому рішенню парламентської більшості, не допустити встановлення диктатури в центрі Європи.
 
ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК буде продовжувати боротьбу за демократію, свободу слова і свободу думки в Україні. Ми будемо опротестовувати незаконні і антиконституційні рішення у всіх судових інстанціях, включаючи європейські. Після нашої перемоги на виборах всі рішення, що обмежують свободу слова, думки і совісті в Україні, буде скасовано.