Укр

Новини опозиційного блоку

Підвищення ціни на газ призведе до кризи неплатежів по всій країні

20.10.18 1:40

Повышение цен на газ в Украине

 
Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко в ефірі телеканалу «NewsOne» у п’ятницю, 19 жовтня, коментуючи рішення уряду з 1 листопада підвищити ціну на газ для населення на 23,5%.
 
«Люди дійсно з острахом чекали підвищення ціни на газ. Але я думав, що уряду все ж таки вистачить здорового глузду не робити цього. Що означає тариф 8550 грн за тисячу кубометрів газу? А це означає, що гаряча вода відповідно стане дорожчою приблизно на 15%. А платіжка за однокімнатну квартиру у середньому збільшиться на 300-500 грн», – підкреслив опозиційний політик.
 
Юрій Бойко також зауважив, що сьогодні заборгованість за газ серед населення становить близько 40 млрд. «Враховуючи нове підвищення ціни на газ, заборгованість зросте до 60 млрд. Люди просто не зможуть сплачувати таку високу ціну», – сказав він.
 
«Наша країна споживає 30 млрд кубометрів газу на рік. З них 15 млрд споживає населення, 15 – промисловість. При цьому 15 млрд – це газ власного видобутку. Проте попередній уряд підписав з МВФ меморандум, згідно з яким зобов’язався довести ціну на газ власного видобутку до ціни імпортованого газу. Це абсолютно не логічний крок», – зазначив народний депутат.
 
Співголова фракції опозиціонерів звернув увагу на те, що влада спочатку посадила всю країну на субсидії, потім урізала їх одержувачів, а що тепер? «У бюджеті навіть при старих цінах на газ дефіцит на дотації складає 17 млрд, а з урахуванням сьогоднішнього підвищення, це ще плюс 14 млрд. Цих коштів у бюджеті не має. І влада буде вимушена ще більше урізати субсидії. Все це призведе до кризи неплатежів» – резюмував Юрій Бойко.
 
Нагадаємо, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК неодноразово заявляв про те, що підвищувати ціну на газ абсолютно неприпустимо. Після нашої перемоги на виборах, ми скасуємо всі ці антисоціальні рішення, які знищують людей і країну.