Укр

Новини опозиційного блоку

Окружний адміністративний суд Києва вирішить долю тарифів на газ до 6 липня

24.06.15 12:58

23 червня відбулося чергове засідання Окружного адміністративного суду по справі про скасування постанови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг зі встановлення тарифів на газ для населення. З позовом суду звернувся київський пенсіонер Іван Заброда, юридичну допомогу йому надають представники Опозиційного блоку.

«Судове засідання тривало понад п’ятьох годин. За цей час ні НКРЕКП, ні Мінюст не надали жодної змістовної відповіді стосовно формування та структури тарифу на природний газ. Вони також не змогли спростувати надані докази щодо порушення порядку прийняття нових тарифів. Таким чином, оголошуючи про підняття тарифів, Комісія дійсно порушила порядок ухвалення й оприлюднення відповідного нормативного акту, та зробила це за відсутності економічного обґрунтування», — пояснив голова Київської міської організації «Опозиційного блоку» Олександр Пузанов.

Він додав, що суд повторно зобов’язав Верховну Раду України надати звіт робочої групи по обґрунтуванні тарифу.

Заслухавши пояснення сторін по справі, суд вирішив продовжити її розгляд у письмовому провадженні. Рішення орієнтовно буде ухвалено до 6 липня 2015 року.

Нагадаємо, це вже не перше засідання суду за позовом Івана Заброди стосовно скасовування необґрунтованих тарифів на газ для населення. Як повідомлялося, єдине джерело доходів 72-річного пенсіонера – це пенсія розміром 1498 гривень. У зимовий період для того, щоб обігріти помешкання за новими тарифами, він буде змушений заплатити 1400 гривень.

В березні НКРЕУ підвищила тарифи одразу на 280 відсотків, чим, по суті, створила умови, за яких люди не мають можливості сплачувати нову вартість газу, вважає Олександр Пузанов. Більше того Меморандум України та Міжнародного Валютного фонду передбачає підвищення тарифів спочатку лише на 40 відсотків, натомість влада їх підвищила одразу на 280. Відтак, говорить  Пузанов, нові тарифи на газ абсолютно є необґрунтованими.

«Підстав різкого підвищення тарифів не існувало. Це було зроблено лише для того, аби залатати дірки в бюджеті «Нафтогазу». Таким чином влада намагається вирішувати власні проблеми коштом простих людей. Ми вимагаємо визнати нові тарифи на газ незаконними та будемо домагатися їх скасування. Тарифи необхідно встановити на рівні, який буде прийнятним для населення», – наголосив Олександр Пузанов.