Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Опозиційний Блок вимагає, аби уряд негайно провів індексацію зарплат, пенсій та соціальних виплат

08.07.15 6:02

Держкомстат оприлюднив дані щодо інфляції в Україні за перше півріччя 2015 року. За перші шість місяців споживчі ціни зросли на 40,7%. Це рекордний рівень інфляції з 1996 року.

Вартість утримання житла (включаючи квартплату і комунальні платежі) з початку року збільшилася на 121, 7% (причому тарифи на газ зросли на 453%.) Харчові продукти подорожчали на 36,52%, ліки на 31,2%, а дошкільна і початкова освіта – на 56,51%.

«Це приголомшливі цифри, особливо якщо врахувати, що зарплати і пенсії залишилися на колишньому рівні. Людям все складніше виживати, адже ціни на найнеобхідніше: ліки, хліб, соняшникову олію, сезонні фрукти та овочі ростуть безупинно. Все більше людей опиняються за межею бідності, адже їх скромних доходів після оплати комунальних платежів часто не вистачає навіть на їжу», — зазначив голова Київського міської організації «Опозиційного блоку» Олександр Пузанов.

Він підкреслив, що структура подорожчання «продовольчого кошика» свідчить про те, що в другому півріччі рівень інфляції може збільшитися.

«Найбільший зріст показали комунальні послуги, вартість яких закладається в структуру цін на всі продукти та послуги. Плюс, на імпортну складову впливає курс долара, який в останні дні знову почав зростати. Тому восени ми побачимо продовження обвальної інфляції», — вважає Олександр Пузанов.

Голова Київської організації «Опозиційного блоку» нагадав, що з минулого року номінальна середня зарплата зросла на 18,4% (з 3415 грн. в березні 2014 до 4042 грн. у травні 2015). У доларовому еквіваленті вона зменшилася майже в 2 рази (з $ 357 до $ 188). Середня номінальна пенсія за цей час виросла всього на 110 грн. (або на 7,5%), а якщо брати в доларовому еквіваленті – зменшилася в 2,5 рази (з $ 184 до $ 74).

«Доходи не просто не встигають за зростанням цін, вони катастрофічно відстають. Більш ніж половину заробітної плати українці витрачають на їжу — це ознака відвертої бідності. Україна впевнено скотилася в число найбідніших країн світу», — зазначив Олександр Пузанов.

Він нагадав, що за прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень до кінця 2015 р рівень бідності в Україні зросте до 33% (хоча в 2013 році він становив лише 22,1%).

«Це означає, що третина українців не зможуть дозволити собі лікування, нормальне харчування, не зможуть утримувати власне житло. Ще більше скоротиться внутрішній попит, доходи підприємств, ще більше впаде заробітна плата, збільшиться число безробітних. Уряд зобов’язаний, нарешті, згадати про те, що він всього лише найманий управлінський персонал. Він повинен почати працювати в інтересах своїх наймачів – простих громадян України. Опозиційний Блок вимагає, аби уряд негайно провів індексацію зарплат, пенсій та соціальних виплат», – заявив Олександр Пузанов.