Укр

Новини опозиційного блоку

Олександр Пузанов: Реформі з децентралізації не вистачає стратегічного бачення

15.07.15 1:40

«Реформі з децентралізації не вистачає стратегічного бачення, послідовності та координації з іншими реформами, тому, на жаль, її успіх під питанням», — заявив Голова Київської міської партійної організації Опозиційного блоку Олександр Пузанов під час круглого столу «Сучасне врядування».

Експертний обмін думками з приводу побудови сучасної системи врядування в Україні та подолання корупції був організований Агенцією з модернізації України (АМУ), та відбувся під керівництвом Влодзімежа Цімошевича – сенатора двох останніх скликань Сенату та колишнього прем’єр-міністра Польщі.

Під час круглого столу неодноразово наголошувалося, що децентралізація вкрай необхідна для українського суспільства. Вона має зробити регіони України економічно та соціокультурно збалансованими. Проте ця реформа, як і багато інших українських реформ не має чіткої стратегії.

«Складається враження, що уряд, який її починав, не мав уявлення, що він бажає отримати в результаті впровадження реформи, не прорахував ризики, ніяк не передбачив, які ресурси знадобляться», — зауважив Олександр Пузанов. Він підкреслив, що основне навантаження при реалізації реформи з децентралізації припадає на місцеві органи влади. Проте зараз вони не мають для цього необхідних ресурсів. Перед усе фінансових, майнових, людських та часових. Укрупнення громад, що вважається необхідною складовою реформи, окрім іншого передбачає появу значної кількості безробітних – працівників місцевих органів влади, що припиняють існування. Питання соціальної допомоги цим людям та їхнього подальшого працевлаштування ніяк не врегульовано. Крім відсутності фінансів на вирішення цього питання, проблемою є те, що з населенням не проводиться ніякої роз’яснювальної роботи стосовно укрупнення громад та звільнення працівників.

«Не ясно, чи стануть в результаті цієї реформи адміністративні державні послуги ближче до громадян. Проте вже давно існує механізм, який дозволить вирішити значну кількість питань, пов’язаних з діяльністю державного апарату. Це електронне врядування. Воно робить державні послуги ближче до людей, надає можливість громадського контролю за діяльністю влади, боротьби з корупцією та врешті-решт децентралізації влади», — підкреслив Олександр Пузанов.

Довідка: Агенція з модернізації України (АМУ) є некомерційною організацією, створеною у березні 2015 року за ініціативи французького філософа Бернара-Анрі Леві, колишнього британського парламентарія і члена Палати лордів Лорда Річарда Різбі та члена німецького парламенту Карла-Георга Вельмана. З української сторони АМУ спирається на підтримку з боку соціальних партнерів – Федерації роботодавців України та Федерації профспілок України. Головне завдання АМУ – об’єднати погляди та досвід Сходу та Заходу для підтримки економіки та демократії в Україні.