Укр

Новини опозиційного блоку

ЗАКОН ПРО МІСЦЕВІ ВИБОРИ ПРИЙНЯТИЙ З ПОРУШЕННЯМ РЕГЛАМЕНТУ І НАПИСАНИЙ ВИКЛЮЧНО В ІНТЕРЕСАХ ВЛАДИ

15.07.15 2:11

Заява Опозиційного блоку

Закон про місцеві вибори, ухвалений у вівторок коаліцією війни, порушує Мінські угоди, не враховує інтереси переселенців, ігнорує висновки Венеціанської комісії і грубо порушує Регламент Верховної Ради. Опозиційний блок не голосував за цей закон, який веде Україну не до миру, а до продовження війни.

Прийнятий закон далекий від очікувань суспільства про місцеві вибори, які повинні проводитися прозоро, за відкритими списками. Він покликаний всього лише забезпечити владі максимально високі результати на місцевих виборах у жовтні 2015 року.

Коаліція протягла законопроект з прихованою в ній мажоритарною складовою. А норма про проведення виборів мерів у два тури – це, по суті, спроба поставити під контроль Києва керівників усіх великих міст України.

В умовах війни та економічної кризи вибори в два тури – ще й безглузда витрата бюджетних коштів.

Закон порушує 12 пункт Мінських угод, згідно з яким питання щодо проведення місцевих виборах на тимчасово окупованих територіях мали узгодити в контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі. Але коаліція війни не вважала за потрібне це зробити, хоча мова йде про виключно важливий пункт Мінських домовленостей. При його виконанні місцеві вибори в Україні, у тому числі на непідконтрольних Києву територіях, повинні були пройти за єдиним законом.

Голосуючи за закон, депутати коаліції проігнорували рекомендації Венеціанської комісії, яка ясно вказала: не можна вносити зміни до чинного виборчого законодавства за три місяці до виборів.

Провладна більшість абсолютно не врахувала проблему голосування переселенців з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму.

1,3 мільйона людей опинилися в становищі, коли вони фактично не зможуть реалізувати своє конституційне право і проголосувати на місцевих виборах.

Цей закон про місцеві вибори коаліція прийняла з грубими порушеннями Регламенту Верховної Ради.

Найгрубіше з них – законопроект у другому читанні розглянули і прийняли без поправок – тільки з урахуванням поправок профільного комітету. При цьому депутатам навіть не роздали порівняльну таблицю нової і старої редакцій.

Не було передбаченого регламентом для другого читання постатейного обговорення і голосування законопроекту.

За таких обставин Опозиційний блок не міг підтримати проголосований більшістю закон про місцеві вибори. Ми вимагаємо від президента не підписувати цей законопроект і відправити його до Венеціанської комісії на експертизу.

Опозиційний блок послідовно виступає за виконання Мінських угод для якнайшвидшого настання миру в країні.

Україні потрібен якісний новий закон про місцеві вибори, який повинен відповідати європейському законодавству і обговорюватися з громадськістю у відкритому режимі. Коаліція війни не має повноважень позбавляти українців права голосувати за чесною, прозорою, відкритою і демократичною процедурою.