Укр

Без рубрики

ОЛЕКСАНДР ПУЗАНОВ: ВЛАДА СЛАБКА І НЕ ВПЕВНЕНА У СВОЇХ СИЛАХ

04.08.15 4:09

Влада так захопилася відстороненням неугодних від активної участі в політичних процесах, що ніяк не може зупинитися. Це прямий шлях до тоталітаризму, заявив глава Київської міської організації політичної партії Опозиційний блок Олександр Пузанов, коментуючи події в Харкові.

«Чому Опозиційний блок намагаються не допустити до участі у виборах? Чому влада вирішила діяти настільки грубими недемократичними методами? Відповідь очевидна: влада слабка і не впевнена у своїх силах. Якби вона не боялася виборів на умовах чесної політичної конкуренції, до такого беззаконня би не дійшло. Але влада скоріше відмовить у реєстрації опозиційній партії, що має серйозну підтримку в регіоні, ніж відкрито конкуруватимемо за голоси виборців», – упевнений голова Київської організації.

Політик нагадав, що відмова в реєстрації Харківської організації Опозиційного блоку – це не перший випадок порушення владою демократичних принципів. Спочатку була люстрація, яка порушує права людини й ставить під сумнів верховенство права в Україні, на що вказувала у своєму висновку Венеціанська комісія. Потім був закон про місцеві вибори. Він обмежує права виборців, позбавляючи конституційного права голосу 1,5 млн внутрішніх переселенців, спотворює волевиявлення тих, хто всеж зможе проголосувати, створює нерівні умови для учасників виборчого процесу.

Тепер влада відмовилася реєструвати Харківську регіональну організацію Опозиційного блоку, хоча він має рейтинг в регіоні понад 50%. Справи знаходяться в судах, розгляд затягуються, – все для того, щоб не допустити опозицію до місцевих виборів.

«Україна планомірно позбавляє себе можливості називатися правовою державою. Тільки тоталітарні режими відсівають виборців за принципом «благонадійності» і проводять вибори без участі опозиції. Не втомлююся повторювати: неможливо побудувати правову державу не правовими методами. Неможливо побудувати демократичну державу, якщо її будівництво починається з порушень прав людини. Така держава з самого початку приречена стати неповноцінною. Саме повага до прав людини створює основу для демократії. Адже всім нам хочеться жити в демократичній правовій державі, чи не так?», – підкреслив Олександр Пузанов.