Укр

Новини опозиційного блоку

ОЛЕКСАНДР ПУЗАНОВ: УРЯД ЗАВДАЄ НОВИЙ УДАР ПО КИШЕНЯХ УКРАЇНЦЕВ

01.09.15 9:34

З 1 вересня в Україні діють нові ціни на електроенергію. В середньому підвищення становить  23%. Якщо загальний обсяг використаної родиною електроенергії за місяць не перевищує 100 кВт – відтепер доведеться сплачувати 45,5 копійок (раніше було 37 копійок за кВт). Якщо обсяг споживання становить від 100 до 600 кВт – новий тариф 79 копійок, вище 600 кВт – 1,48 гривні за кВт.

Крім того, уряд знизив мінімальний місячний обсяг споживання зі 150 кВт до 100 кВт. У цей об’єм  не вкладається практично жодна родина. Відтак споживачі зазвичай сплачують за тарифом, призначеним для тих, хто споживає від 100 до 600 кВт, хоча їхнє споживання може лише трохи перевищувати ці 100 кВт.

«Уряд завдає новий удар по кишенях українців. Влада вперто не бажає бачити, у яку прірву вона заганяє людей та економіку в цілому. Навіть ті тарифи, які діють зараз, не можна вважати справедливими та обґрунтованими, тому Опозиційний Блок через суд вимагає їхнього скасування», – заявив Голова київського Опозиційного Блоку Олександр Пузанов.

За його словами, суд ще на початку літа отримав всі документи та роз’яснення, провів декілька слухань, проте рішення досі немає.

«Крім тарифів уряд ще «підвищив» соціальні стандарти: мінімальна зарплата збільшиться до 1378 гривень, а мінімальна пенсія зросте до 1074 гривень. Це відверте знущання з людей! Навіть за офіційними даними Міністерства соціальної політики, мінімальний прожитковий рівень у липні склав 2571 гривню. Це більш ніж вдвічі перевищує ті суми, на які «розщедрився» уряд Яценюка! Як людина зможе отримувати тисячу гривень і сплачувати за новими тарифами?», – дивується Олександр Пузанов.

Політик додав, що така політика уряду призведе до ще більшого зростання боргів за житлово-комунальні послуги. Він нагадав, що зараз заборгованість населення України за житлово-комунальні послуги перевищує 12 мільярдів гривень.

«Опозиційний Блок вимагає зниження тарифів до обґрунтованого рівня. Ми вимагаємо не формального, а реального підвищення соціальних стандартів – мінімальна заробітна плата має зрости на рівень інфляції, аби українці мали змогу жити, а не виживати на ці гроші», – підкреслив Олександр Пузанов.

Нагадаємо, підвищені тарифи на електроенергію діятимуть з 1 вересня 2015 року по 1 березня 2016 року, після чого ціни піднімуть знову – в середньому ще на 23% в порівнянні з вересневим тарифом.