Укр

Новини опозиційного блоку

ОЛЕКСАНДР ПУЗАНОВ: «СКІЛЬКИ ЩЕ ПОТРІБНО МІТИНГІВ, З РОЗБИТИМИ ГОЛОВАМИ ТА ЖЕРТВАМИ, ЩОБ ДЕПУТАТИ ПРИЙНЯЛИ ЗАКОН ПРО МИРНІ ЗІБРАННЯ?»

04.09.15 11:23

Тільки після того, як буде прийнятий закон про мирні зібрання, в Україні можна буде говорити про відповідальність організаторів мітингів, заявив голова Київської організації Опозиційного Блоку Олександр Пузанов в ефірі телеканалу Інтер.

Такий закон має врегулювати, хто має право на проведення мітингів, який порядок їх організації, а також якою буде відповідальність організаторів, якщо мирне зібрання переросте в заворушення, як це сталося 31 серпня під будівлею Верховної Ради.

«Влада, яка не здатна врегулювати ці питання, повинна піти у відставку, – вважає опозиціонер. – На жаль, наша держава, яка давно втратило монополію на насильство, не робить нічого для того, щоб ми, кияни, почувалися захищеними ».

Він вважає, що теракт, яким завершився мітинг праворадикальних сил під Верховною Радою 31 серпня, може виявитися не останнім.

«Величезна кількість зброї з зони АТО знаходиться на руках у абсолютно непередбачуваних людей, часто відвертих бандитів, – нагадав політик. – Уявіть собі: ходить по Києву людина, у якої в сумці лежать дві гранати. Він гуляє парком, їде в метро, в цьому ж метро можуть їхати наші діти. Коли вибухне наступна граната? Скільки ще жертв потрібно, аби держава почала контролювати обіг зброї, що йде із зони АТО в мирні міста? Скільки ще потрібно  мітингів, з розбитими головами та жертвами, щоб депутати прийняли закон про мирні зібрання? »

Глава Київського Опозиційного блока нагадав, що хоча за 24 роки незалежності Україна так і не прийняла закон про мирні зібрання, Рада Європи чекає, що наша країна ліквідує цю лакуну у законодавстві.