Укр

Новини опозиційного блоку

СУД ВІДМОВИВСЯ ВКЛЮЧИТИ ПРЕДСТАВНИКІВ ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ ДО СКЛАДУ РАЙОННИХ КОМІСІЙ МІСТА КИЄВА НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ

09.09.15 10:42

8 вересня Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Київського Опозиційного Блоку до Центральної виборчої комісії, яка незаконно відмовилася включити представників Опозиційного Блоку до складу районних комісій міста Києва на місцевих виборах.

«Ми будемо оскаржувати це рішення, оскільки вважаємо, що воно порушує права не тільки нашої політсили, але й наших виборців. Влада намагається позбавити опозицію можливості контролювати процес підрахунку голосів і таким чином готує для себе підґрунтя для фальсифікацій. Такі дії свідчать про одне: влада є слабкою і не здатна чесно конкурувати з опозицією за голоси виборців», — вважає голова Київської міської організації Опозиційного Блоку Олександр Пузанов.

Він нагадав, що опозицію різними способами намагаються усунути від участі у виборах. Новий закон про місцеві вибори позбавив права голосу понад 1,5 мільйона людей, Мін’юст відмовляється реєструвати місцеві організації Опозиційного блоку в регіонах, які традиційно його підтримують, Центральні виборча комісія відмовилася включити представників опозиції до складу районних комісій міста Києва на місцевих виборах.

Судовий розгляд за справами щодо виборчого процесу здійснюється за скороченою процедурою, та передбачає лише дві судові інстанції: Апеляційний адміністративний суд, та Вищий адміністративний суд. Скаргу до Вищого адміністративного суду Опозиційний Блок готується подати найближчим часом.