Укр

Новини опозиційного блоку

ОЛЕКСАНДР ПУЗАНОВ: СУД ПОКАЖЕ, ЧИ ЗАЛИШАЄТЬСЯ У УКРАЇНИ НАДІЯ НА ВІЛЬНІ Й ЧЕСНІ ВИБОРИ

11.09.15 10:58

Сьогодні, 11 вересня, Вищий адміністративний суд розгляне скаргу Київського Опозиційного Блоку на дії Центральної виборчої комісії, яка незаконно відмовилася включити представників опозиції до складу районних виборчих комісій міста Києва на місцевих виборах.

«Ми відстоюємо не стільки свої інтереси, скільки право українців на вільні та чесні вибори. Влада докладає всіх зусиль, аби позбавити опозицію можливості контролювати процес підрахунку голосів. Вона незаконно відмовила нам у включенні наших представників до складу районних комісій. Для чого це їй необхідно? Тільки для того, аби на етапі підрахунку голосів тихо робити маніпуляції з бюлетенями. Це свідчить лише про її слабкість та нездатність на чесну перемогу», — вважає голова Київського Опозиційного Блоку Олександр Пузанов.

Він нагадав, що на захист вільного та чесного виборчого процесу в Україні вже висловилися західні дипломати, серед яких Голова Представництва ЕС в Україні Ян Томбинський та посол США в Україні Джефрі Пайєтт.

Влада в різні способи намагається вплинути на хід цих виборів. Новий закон про місцеві вибори позбавив права голосу понад 1,5 мільйона внутрішніх переселенців, що викликало незадоволення європейських дипломатів. Мін’юст відмовляється реєструвати місцеві організації Опозиційного блоку в регіонах, які традиційно його підтримують, на що звернув увагу посол США. Центральна виборча комісія відмовилася включити представників опозиції до складу районних комісій міста Києва на місцевих виборах.

«Засідання суду сьогодні – це шанс для влади продемонструвати, що вона не в наперстки грає, а дійсно стоїть на засадах демократії. Якщо вона може діяти чесно по відношенню до опозиції та до своїх громадян, наших представників включать до складу районних комісій. Суд покаже, чи залишається у України надія на вільні й чесні вибори», – заявив Олександр Пузанов.

Нагадаємо, судовий розгляд за справами щодо виборчого процесу здійснюється за скороченою процедурою, та передбачає лише дві судові інстанції: Апеляційний адміністративний суд, та Вищий адміністративний суд.