Укр

Новини опозиційного блоку

Пам'ятник Ватутіну

  Любі кияни, шановні співвітчизники!   В цій день 75 років тому столиця України, місто-герой Київ, було визволене від фашистських загарбників. Попереду були ще два тяжких роки війни, але саме тоді стало остаточно зрозуміло, що нацизм зазнав поразки в Україні. Надія на повернення до мирного життя знов спалахнула в серцях людей.   Ця перемога стала важливою віхою у Великій Вітчизняній війні, відкрила шлях до визволення України, і Перемоги над фашизмом у всій Європі. Ратний подвиг наших предків назавжди залишиться в історії українського народу, як приклад самовідданості, відваги і героїзму. Не дивлячись на спроби нинішніх послідовників антигуманних і нелюдських ідей переписати історію і викреслити з неї ці славетні сторінки український народ буде пам’ятати про те, що він переможець фашизму, народ-визволитель Європи. А прагнення миру завжди буде жати в серцях вдячних нащадків.   Сьогодні наша Батьківщина знов переживає важкі випробування. ОППОЗИЦІЙНИ БЛОК закликає всіх українських громадян підтримати нашу боротьбу за мир і розвиток України. Об’єднати зусилля для припинення кровопролиття, повернення до мирного життя, відновлення єдності нашого народу і відбудови нашого загального майбутнього в розвинутій і квітучій Україні. Ми закликаємо всіх бути достойними пам’яті наших батьків і дідів, шанувати їх ратні подвиги і трудові заслуги. Сьогодні всіх нас повинно об’єднати прагнення до нашої загальної мети. Ми віримо — мир в Україні переможе!  

Повышение цен на газ в Украине

  Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко в ефірі телеканалу «NewsOne» у п’ятницю, 19 жовтня, коментуючи рішення уряду з 1 листопада підвищити ціну на газ для населення на 23,5%.   «Люди дійсно з острахом чекали підвищення ціни на газ. Але я думав, що уряду все ж таки вистачить здорового глузду не робити цього. Що означає тариф 8550 грн за тисячу кубометрів газу? А це означає, що гаряча вода відповідно стане дорожчою приблизно на 15%. А платіжка за однокімнатну квартиру у середньому збільшиться на 300-500 грн», - підкреслив опозиційний політик.   Юрій Бойко також зауважив, що сьогодні заборгованість за газ серед населення становить близько 40 млрд. «Враховуючи нове підвищення ціни на газ, заборгованість зросте до 60 млрд. Люди просто не зможуть сплачувати таку високу ціну», - сказав він.   «Наша країна споживає 30 млрд кубометрів газу на рік. З них 15 млрд споживає населення, 15 – промисловість. При цьому 15 млрд - це газ власного видобутку. Проте попередній уряд підписав з МВФ меморандум, згідно з яким зобов’язався довести ціну на газ власного видобутку до ціни імпортованого газу. Це абсолютно не логічний крок», - зазначив народний депутат.   Співголова фракції опозиціонерів звернув увагу на те, що влада спочатку посадила всю країну на субсидії, потім урізала їх одержувачів, а що тепер? «У бюджеті навіть при старих цінах на газ дефіцит на дотації складає 17 млрд, а з урахуванням сьогоднішнього підвищення, це ще плюс 14 млрд. Цих коштів у бюджеті не має. І влада буде вимушена ще більше урізати субсидії. Все це призведе до кризи неплатежів» - резюмував Юрій Бойко.   Нагадаємо, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК неодноразово заявляв про те, що підвищувати ціну на газ абсолютно неприпустимо. Після нашої перемоги на виборах, ми скасуємо всі ці антисоціальні рішення, які знищують людей і країну.  

Засідання комітету Верховної Ради з розгляду подання ГПУ на депутата Олександра Вілкула.

Опозиційний Блок

Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ   Сьогодні Верховна Рада зробила безпрецедентний акт щодо введення цензури в Україні. Підтримавши санкції проти телеканалів «112-Україна» і «NewsOne», депутати провладної більшості своїм голосуванням запустили процес ліквідації свободи слова, незалежних ЗМІ та права на вільнодумство в Україні.   Ще ніколи в історії України з парламентської трибуни не звучали відкриті заклики і погрози заборонити свободу слова і свободу думки, заклики до розправи з інакомисленням. Влада відкрито погрожує репресіями всім непідконтрольним ЗМІ, опозиційним політикам і тим, хто не поділяє її ідеологію. Втративши довіру громадян, не в змозі більше управляти країною, домогтися миру і забезпечити розвиток національної економіки, влада пішла на пряму зачистку інформаційного поля перед виборами. Закриття опозиційних ЗМІ напередодні чергового виборчого циклу стане вироком демократичності і прозорості виборів в Україні.   Ми звертаємося до міжнародних правозахисних організацій, посольств демократичних країн, до всього міжнародного демократичного співтовариства, міжнародних неурядових організацій із закликом дати політичну оцінку цьому рішенню парламентської більшості, не допустити встановлення диктатури в центрі Європи.   ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК буде продовжувати боротьбу за демократію, свободу слова і свободу думки в Україні. Ми будемо опротестовувати незаконні і антиконституційні рішення у всіх судових інстанціях, включаючи європейські. Після нашої перемоги на виборах всі рішення, що обмежують свободу слова, думки і совісті в Україні, буде скасовано.  

День пожилых людей

  1 жовтня — Міжнародний день людей похилого віку. Це вони будували нашу країну #ОниЗаслужилиДостойнуюСтарость.   Пенсіонери — одна з найбільш чисельних (12,5 млн чоловік) категорій населення України і, на превеликий жаль, сьогодні найбільш вразлива. Завдяки діяльності нашої влади, пенсіонери, як ніхто інший, відчувають на собі усю принадливість так званих реформ.   Що їм робити з безвізом? Для них в сусіднє село поїхати проблематично, а розповіді про те, що на пенсії вони зможуть проводити час в захоплюючих подорожах, звучать як відверте знущання.   Медична реформа збільшила вартість "безкоштовного" лікування в рази, про необхідні ліки, як і про правильне і корисне харчування мова давно не йде.   Про поетапне підвищення пенсій, що тішить пенсионерів внаслідок проведеної реформи, і що можна дозволити собі на цю "підвищену" пенсію — біля 3000 гривень — з радістю розповість будь-який пенсіонер.   Може можновладцям слід хоча б раз зайти на ринок і подивитися, як бабусі й дідусі обирають замість м'яса супові набори, здебільшого з кісток, купують по два помідори чи яблука, а сир, риба, м'ясо практично не бувають у них на столі.   Вони працювали все життя, вони стрворювали блага для цієї страни, для нас з вами, і от вони постаріли. Мінімальна пенсія на поточний момент в Україні складає 1452 грн., середня — 2517 грн. на місяць. Хочеться спитати у наших "реформаторів" — вони добре підрахували, цих грошей на що має вистачити? А як душевно та дбайливо лунала пропозиція перекласти утримання похилих батьків на дітей! Да діти і так, якщо можуть — допомагають, но сьогодні і у дітей не завжди є робота і гідна зарплатня, та й власні діти ростуть.   ПЕНСІОНЕРИ ТЕЖ БАЖАЮТЬ ЖИТИ ПО-ЛЮДСЬКИ! Вони теж потребують нормальне взуття і одяг, їм теж потрібні добрі окуляри і білі зуби, вони теж бажають сходити в театр чи на концерт, сходити в кафе щоб поспілкуватися друг з другом. Вони теж прагнуть радощі і нових вражень. У них є право на достойну старість. Вони його заслужили!   Позитивних змін варто чекати тільки із зміною влади. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК захистить людей! Прийшовши до влади, ми скаусуємо медичний геноцид, яки гучно зветься медреформою, підвищимо зарплати і пенсії, повернемо відібрані соціальні пільги. Ми побудуємо соціально орієнтовану державу і люди в Україні знову будуть жити по-людськи.  

Интервью Бойко

Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко в ефірі телеканалу «112 Україна».   «Я вітаю рішення про об’єднання ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ і партії «За життя». На моє переконання, всі політичні та громадські сили, які хочуть миру, стабільності та розвитку в країні, які далекі від радикалізму і націоналізму, повинні відкинуті всі особисті речі, які, можливо, були в минулому. Ми маємо об’єднатися в єдиний політичний фронт заради розвитку країни. І це потрібно зробити якнайшвидше, тому що кожен день перебування цього режиму при владі – це трагедія для усіх сфер життя України. З цим урядом, з цією владою нічого доброго не буде, як для країни, так і для її громадян», – заявив Юрій Бойко.   Відповідаючи на запитання журналістів щодо розподілення обов’язків у новому політичному об’єднанні, Юрій Бойко наголосив, що наразі це питання не стоїть на порядку денному. «Ми до таких «тонкощів» ще не дійшли. Тому що головна ціль цього об’єднання – не визначити, хто більш головний, а зробити так, щоб країна мала перспективу. Я вважаю, що коли вже об’єднання остаточно оформиться, то з обов’язками ми розберемося. Щодо висування єдиного кандидата в президенти від опозиції, то це питання також буде розглядатися, але пізніше, коли почнеться президентська кампанія», – зазначив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.   «Я впевнений, що виборці, які стоять на позиції примирення і розвитку держави та хочуть якнайшвидше усунути від влади цей режим, що привів країну до політичної та економічної кризи, схвально оцінять це об’єднання», – підкреслив Юрій Бойко.  

e-mail: press@opposition.kiev.ua